Сергій Сивохо назвав п’ять ключових кроків для повернення окупованого Донбасу під контроль України
>

На своїй сторінці в Фейсбук радник Секретаря РНБО з питань реінтеграції та відновлення Донбасу Сергій Сивохо розповів про те, як Україна може відновити порушені права мешканців Донбасу і повернути їх довіру.

Він наголосив, що повернути території без людей неможливо, тому Києву потрібно задуматися про те, як він буде повертати жителів захоплених районів Донбасу.

На думку Сивохо, цього можна добитися за допомогою п’яти ключових кроків.

«Для цього нам потрібно: повернути людям похилого віку пенсії; знайти спосіб, як компенсувати збитки по зруйнованому і втраченому житлу через збройний конфлікт на Донбасі; 140 000 дітей, які народилися на непідконтрольній території (Донбас і Крим), повинні отримати українські документи; спростити порядок перетину КПВВ і створити нормальні людські умови на пропускних пунктах; змінити інформаційну політику. Позбавиться від штампів «свої-чужі, сєпари-укри», – написав чиновник.

Він додав, що головною метою України має бути діалог і примирення з жителями окупованих територій, а не подальше розпалювання конфлікту.

Опитування з приводу, яким місцеві жителі бачать своє майбутнє: з Україною чи Росією.

За словами радника, він сумнівається в тому, що реально “лицем до лиця” було опитано 1600 респондентів, отже, розпитували людей дистанційно, що вже применшує значимість дослідження.

Також Сивохо заявив, що можливо, опитування було узгоджене з представниками “Л/ДНР” і, відповідно, був відредагований в потрібному світлі.

“І чому це дослідження з’явилося відразу після заяви «Голосу» про вихід з Мінська і «заморожування» непідконтрольних територій? – зазначив Сивохо. – Очевидно, що комусь дуже не хочеться миру і повернення українських територій. А у випадку з виходом з мінського процесу – виграє тільки Росія, яка зможе нарешті позбавитися від санкцій і продовжити більш активно «займатися» «кинутими» Україною територіями”.

Він зауважив, що “комусь дуже не хочеться миру й повернення українських територій. А у випадку з виходом з мінського процесу – виграє тільки Росія, яка зможе нарешті позбутися від санкцій і продовжити активніше займатися “покинутими Україною територіями”.