Народні депутати фракції “Голос” ініціюють початок кримінального розслідування проти депатата від “Опозиційної платформи – За життя!” Рената Кузьміна, який нещодавно назвав Революцію Гідності “державним переворотом”. Про це заявив народний обранець від “Голосу” Ярослав Юрчишин.

За словами Юрчишина, фракція вже подала відповідну заяву про порушення з боку Кузьміна в ОГП та ДБР. ЇЇ підтримали також у “Слузі народу” таі”Євросолідарності”. У діях Кузьміна вони вбачають завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину – ст. 383 ККУ, яка передбачає санкції у вигляді ув’язнення на термін до п’яти років.

«Весь світ визнав Революцію Гідності, а сам Ренат Кузьмін неодноразово визнавав зміну влади у 2014 році легітимною. Зокрема, він брав участь у виборах президента в 2014 році, а також у парламентських виборах 2019 року, за результатом яких отримав депутатський мандат від проросійської ОПЗЖ пана Медведчука. Власне, це і дозволило пану Кузьміну повернутися після 5 років переховування в Криму на [материкову] територію України й намагатися дискредитувати Революцію Гідності та її учасників», — заявив Юрчишин.

У “Голосі” сподіваються, що кримінальне провадження відкриють не пізніше, ніж через 24 години після подання заяви.

«Дуже сподіваюся, на оперативну реакцію правоохоронних органів. Розслідуватись мають не фантазії колективного Януковича, а реальні дії його посіпак, які намагаються переписати історію», — додав нардеп від Голосу.

Нагадаємо, під час Революції Гідності Ренат Кузьмін втік з України. В адміністарції Віктора Януковича він був заступником генерального прокурора.

У 2014 році проти Кузьміна було відкрито кримінальне провадження через незаконне затримання Юрія Луценка у 2010 році. Проте це звинувачення зняли одразу ж після того, як в 2019 його вибрали народним депутатом від ОПЗЖ.

Нещодавно журналістка Соня Кошкіна на своєму Телеграм-каналі повідомила, що лідерів Майдану викликали на допит в ДБР щодо ймовірного “державного перевороту” під час Революції Гідности. За словами Кошкіної, ініціатором такого провадження став саме Кузьмін.