Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев підтримує ініціативу президента України Володимира Зеленського щодо розпуску парламенту, якщо ті, не вирішать питання з Конституційним судом.

В інтерв’ю «Главкому» Гетманцев зазначив, що підтримую позицію у разі очищення влади, якщо він не є дієвим.

«Нічого поганого у розпуску Ради немає, що це очищення влади, і люди зможуть вирішити, кому з депутатів лишатися, а кому йти. Це прекрасна річ, нікому вона не шкодить. Знову ж таки, це рішення повинно бути ухвалене виключно на підставі Конституції, якщо є підстави для розпуску Ради. Якщо парламент є недієвим, то президент повинен його розпустити. У фракції є дискусія. Очевидно, що нема єдиної позиції, я це не заперечую», – наголосив політик.

Нагадаємо, що Зеленський допустив розпуск Ради, якщо не буде знайдено вихід з кризи навколо КСУ.

Наразі відомо, що НАЗК досі не може перевіряти декларації посадовців, оскільки Агентство позбавлене таких повноважень унаслідок рішення Конституційного суду від 27 жовтня. У НАЗК наголошують, що е-декларування – не єдине, що зупинилося внаслідок скандального рішення КСУ.

Раніше у НАЗК заявили, що вирішити питання швидкого відновлення антикорупційної системи, не змінивши рішення Конституційного суду України(КСУ), неможливо. Таким чином агентство відреагувало на лист президента Групи держав проти корупції(GRECO)Марини Мрчели і президента Венеціанської комісії Джанні Букіккіо до спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова про наслідки нещодавнього рішення Конституційного суду.

Напередодні представник президента в Конституційному суді України заявив, що припинення повноважень суддів Конституційного суду є єдиними можливим виходом з нинішньої ситуації, попри заяву Венеційської комісії та Групи держав проти корупції.

Нагадаємо, Венеційська комісія та організація Ради Європи з антиконституційного моніторингу GRECO вважають неприпустимим застосування неконституційних заходів для врегулювання кризи, викликаної рішенням Конституційного суду України.