Глава уряду попередив, що люди почнуть масово виїжджати з України, якщо залишаться без світла, тепла та води внаслідок обстрілу ЗС РФ.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль попросив Німеччину надати більше засобів протиповітряної оборони для боротьби з ракетами та дронами. В інтерв’ю німецькому виданню Frankfurter Allgemeine Zeitung він пригрозив міграційною кризою у разі поразки української інфраструктури.

За словами Дениса Шмигаля, ЗС РФ атакує Україну дронами-камікадзе. Якщо внаслідок російської агресії українці найближчої зими залишаться без опалення, електрики та води, то можуть почати масово виїжджати до Європи. Це загрожує найбільшою гуманітарною катастрофою з часів Другої світової війни, і рахунок йде на дні.

“Втрата Україною електроенергії, опалення, води може викликати нове міграційне цунамі”, — передбачив Денис Шмигаль.

Прем’єр нагадав журналістам, що нещодавно війська України отримали перші комплекси протиповітряної оборони IRIS-T SLM, а на нову партію боєприпасів до них Київ очікує в листопаді. Однак, країна потребує більшої кількості таких систем, щоб захистити об’єкти критичної інфраструктури, такі як теплоелектростанції. Денис Шмигаль додав, що українці також потребують генераторів, обігрівачів, обладнання для водопостачання.

Зазначимо, що в  Україні 22 жовтня 1 451 603 абоненти залишилися без світла внаслідок російських ракетних ударів по енергетичних об’єктах

Про це повідомив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко в телеграмі.

За словами Кирила Тимошенка, фахівці відразу починають ремонтні роботи на місцях російських обстрілів. Заступник голови Офісу президента також закликав українців економити електроенергію.