Стало відомо, на скільки може зрости мінімальна зарплата в Україні після закінчення карантину

Про це розповіла голова Мінсоцполітики Марина Лазебна.

За її словами, вже в другому півріччі “мінімалка” може зрости більш ніж на 500 гривень.

“Я вважаю, що мінімальну зарплату вже з другого півріччя цього року треба підвищувати. Міністерство фінансів і Міністерство економіки здійснюють розрахунки, якою має бути ця зарплата. Те, що вона зросте не на 500 грн, це точно. Зараз прораховується, як цей мультиплікатор спрацює на країну “, – заявила вона в коментарі журналістам.

У Держстаті, в свою чергу, наголосили, що середня номінальна зарплата в Україні за квітень 2020 року зменшилася на 8,9% в порівнянні з березнем. Тобто, розмір зменшився майже на тисячу гривень.

Згідно з розрахунками, які опублікував Держстат, середня номінальна заробітна зарплата штатного працівника підприємств, установ та організацій України в квітні 2020 склала 10430 грн. У березні, коли був оголошений карантин через пандемію, вона становила 11446 грн.

Також відомо, що реальна зарплата в Україні (з урахуванням інфляції) в квітні 2020 року в порівнянні з аналогічним місяцем минулого року скоротилася на 0,4%, номінальна зросла на 1,6%.

У відомстві додають, що найвищу зарплату в квітні в Україні отримували в Києві – 15278 грн, найнижчу – в Чернівецькій області (7560 грн).

Найвищі зарплати платять в сфері «фінансова і страхова діяльність» – 20 256 грн, найнижчі – «тимчасове розміщення і організація харчування» – 3500 грн. У цій сфері зарплати за квітень впали на 38%.