Радянська, російська актриса, легендарна артистка і режисер дубляжу Ярослава Турильова померла рано вранці в Москві на 88-му році життя. Це сталося ще 30 травня.

Про це повідомив її колега Павло Бартян.

“Друзі, Сумна новина. О 6 годині ранку не стало Легенди нашого дубляжу, режисера Турильової Ярослави Георгіївни.
Вічна пам’ять прекрасному другу і вчителю. Спочивай з миром.”

Ярослава народилася в Москві в 1937 році в творчій родині. Крім неї у батьків, що мали пряме відношення до кінематографа, було ще дві дочки.

Коли батько дівчаток помер, всі троє були змушені піти працювати в якості дітей-акторів озвучування на «Мосфільм». Вперше ім’я Ярослави офіційно було згадано в титрах в 1954 році, коли вона дублювала американський пригодницький фільм «Сім наречених для семи братів».

Після школи Ярослава вступила в Щукінське училище, яке закінчила в 1960 році. Зніматися почала в 1961-му – “Своя голова на плечах”, “Розповіді про юність”, “Є такий острів”, “Сестрички Ліберті”, епізодичні ролі в серії про гардемаринів. Проте театральна і кінокар’єра актриси особливо не склалася, і вона професійно стала займатися дубляжем. Працювала більш ніж над п’ятьма сотнями фільмів як артистка і режисер дубляжу.

У 1974 році Ярослава вперше виступила в якості режисера озвучування, коли їй запропонували виконати цю роботу для картини «Бронзовий птах», в якій вона вже виступила в якості актриси озвучування. З цього моменту Ярослава усвідомила, що може займатися не тільки озвучуванням, а й режисурою цього процесу.

Завдяки режисерській роботі Ярослави радянські, а потім і російські глядачі зуміли почути голоси героїв декількох сотень зарубіжних фільмів, серіалів і мультфільмів.

Голосом Турильової говорять багато героїв вітчизняного і зарубіжного кіно, персонажі мультфільмів «Ух ти, що говорить риба», «Ти ба, масниця!», «У синьому морі, у білій піні», «Хто розповість небилицю?».