Леонід Кравчук заявив, що амністія на окупованому Донбасі має стосуватися тих людей, на чиїх руках немає крові. Глава української делегації в ТКГ зазначив, що повністю підтримує позицію Володимира Зеленського.

Кравчук підтримав Володимира Зеленського, який 20 жовтня розповів про своє бачення амністії під час виступу у Раді. Зробив це глава української делегації в ефірі одного з телеканалів.

За його словами, те, що говорив Зеленський – міжнародна позиція, яка йому імпонує.

“У мене точно така ж позиція. Ті, у кого на руках немає крові, повинні бути відповідно “очищені”, а ті, у кого є кров, повинні відповідати – це абсолютно нормально“,– зазначив Кравчук.

Він також додав, що це питання потрібно детально вивчити. “Ми маємо і гіркий досвід. Коли мова йшла про декомунізацію, часто туди потрапляли люди, які не мають ніякого стосунку до декомунізації”, – пояснив Кравчук. Він вважає, що треба уважно вивчати кожну людину, тому що “це життя”.

Нагадаємо, Володимир Зеленський під час виступу у Верховній Раді заявив, що світ не повинен забути про Крим, допоки він залишається окупованим, а українці та кримські татари зазнають там регулярних переслідувань.

“Мир на Донбасі та деокупація Криму – мої ключові пріоритети“,– сказав президент.

Під час того ж ефіру голова української делегації в Тристоронній контактній групі щодо врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук також заявив, що влада має ухвалити пакет законів щодо реінтеграції окупованих територій. Це потрібно для того, аби досягнути миру в цьому регіоні.

За його словами, питання реінтеграції Донбасу є комплексним.

Голова української делегації ТКГ назвав 4 ключові етапи повернення окупованих територій.

Припинення війни;
Проведення виборів на підконтрольних Україні територіях;
Формування виконавчої влади на непідконтрольних територіях;
Прийняття пакету законів економічного характеру. Зокрема, тих, що створюють умови для інвестицій та бізнесу.
Леонід Кравчук відзначив, що це величезний масив документів, який об’єднує період війни, після війни і період залучення непідконтрольних територій у систему української влади.

“Я не знаю, скільки буде тих законів“, – підсумував він.

Зверніть увагу! Напередодні віцепрем’єр та учасник української делегації в ТКГ Олексій Резніков заявив, що повна реінтеграція окупованого Донбасу триватиме щонайменше 25 років.