На Чернігівщині в селі Стахорщина помер дев’ятирічний хлопчик, отруївшись корінцями рослини цикути.

Їх він спробував, гуляючи з двома друзями. Хлопці на озері знайшли корінь, схожий на моркву, вирвали його і з’їли. Всі вони отримали отруєння. Про це повідомляє ТСН.

Дітей почало нудити, у них паморочилося в голові, почалися судоми, їх екстрено госпіталізували. Михайло виявився наймолодшим з хлопців, його медики врятувати не змогли.

“Хлопчик, який загинув, він посинів. Ми схопили його, щоб надати першу допомогу, на свіже повітря винесли і відкачали. Він сидів тихенько, а потім я заходжу в будинок, і з моїм сином те ж саме відбувається. Брат кричить, що з третім хлопчиком те ж саме “, – розповіла Наталія Верхуша, мама одного з отруєних.

За словами медиків, у загиблої дитини шансу вижити не було.

“Він був без свідомості. У нього були тільки поодинокі вдихи. Те, що це отруєння сумнівів не викликало, тому що у всіх були однакові симптоми. Думали, можливо, таблетками”, – розповіла лікар-анестезіолог Новгород-Сіверської районної лікарні.

Пізніше стало відомо, що діти отруїлися рослиною. Стан двох інших дітей вдалося стабілізувати.

Цикута є однією з самих отруйних рослин в Україні. Рослина з сімейства зонтичних, як морква з петрушкою, тільки стебло у неї порожнє. Висока, легко витягується з грунту, і отруйна навіть при дотику.

“Найбільше отрути знаходиться в кореневищі. В цикуті міститься цитотоксин, який дуже небезпечний, він діє на центральну нервову систему і викликає параліч”, – розповів науковий співробітник інституту ботаніки імені М. Холодного Микола Федорончук.