Канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила про необхідність інтенсивного діалогу між Європейським Союзом і Росією.

Про це вона сказала в Берліні увечері в п’ятницю, 18 червня, перед зустріччю з президентом Франції Еммануелем Макроном. “Росія для нас – великий виклик, але вона також є великою сусідкою ЄС на континенті”, – цитує її Reuters.

Канцлерка додала, що, якщо в ЄС “хочуть безпеки та стабільності”, необхідно підтримувати діалог із РФ, “як би важко це не було”, і якщо президент США Джо Байден зустрічається з російським колегою Володимиром Путіним на офіційному рівні та веде “дуже відкритий діалог”, то, за її словами, є виправданим, що “з європейської сторони” роблять те саме.

Так, Меркель вважає, що тільки переговори дозволять “прозондувати позиції одне одного”.

Еммануель Макрон, зі свого боку, погодився з канцлеркою й акцентував на важливості формування однієї загальної лінії в Євросоюзі щодо Росії, пише Deutsche Welle.

Саме відносини з РФ будуть одним із головних питань порядку денного на саміті ЄС, який запланований на 24-25 червня. Як зазначається, лідери Франції та Німеччини й раніше проводили консультації для узгодження позицій перед важливими самітами ЄС.

На тлі пандемії президент Франції став першим іноземним гостем, якого Меркель прийняла в своєму відомстві 2021 року. Як Макрон написав у своєму Twitter, він був “радий повернутися до Німеччини”.