Президент Володимир Зеленський заявляє, що сам хоче знати і на всіх нарадах питає, коли ж почнуться обіцяні ним посадки.

Про це йшлося у щорічному посланні президента з трибуни Верховної Ради 20 жовтня.

“Люди кажуть: “Весна прийшла, де посадки?” Вірите чи ні, але саме цим питанням та словами, які не можна казати на телебаченні, я починаю кожну нараду з керівниками всіх правоохоронних органів”, – заявив Зеленський з трибуни.

За словами Зеленського, щоразу він нагадує їм, що створені всі умови – є кримінальна відповідальність за незаконне збагачення, є можливість конфіскації незаконних активів, є “повна оперативна незалежність НАБУ І САП, якої не було з 2015 року”, працює Вищий антикорупційний суд, перезавантажено НАЗК.

Президент також додав, що і “політична воля є, і… законодавчі, оперативні, матеріальні, психологічні умови є”, але реального результату немає.

Зеленський відзначив, що не має права втручатися у роботу правоохоронців, але може дати їй оцінку, і його оцінка – незадовільна.

Водночас він висловив сподівання, що роботу правоохоронних органів “можна й потрібно виправити”.

Президент закликав народних депутатів зосередитися на антикорупційній стратегії на найближчі чотири роки.

Зеленський запевнив, що не заспокоїться і доведе всім, що “Україна без корупції – це не фантастика”, і “байдуже, скільки заради цього потрібно буде змінити генеральних прокурорів, міністрів чи інших керівників”. 

Зазначимо, що майже після кожної тези президента депутати просто вибухали оваціями і оплесками окрім того, спікер і депутати декілька разів підводились зі своїх місць.

Також, Президент Володимир Зеленський нагадав українцям, що чекає на їхні відповіді на свої 5 запитань, які виборцям будуть задавати під час місцевих виборів 25 жовтня.

“25 жовтня в Україні відбудуться місцеві вибори. Дуже важливі. Не для політичних партій. А для вас. Для розвитку і добробуту ваших міст, сіл, громад.

В цей день я задам вам 5 запитань. І чекатиму на ваші відповіді.

Ну а сьогодні я задам важливі, відверті запитання самому собі. І одразу на них зараз відповім. Чи думав я рік тому, що змінювати країну на краще буде настільки складно? Ні. Чи змінив би я своє рішення йти в президенти, якби тоді знав про це? Ні. Чи вдасться все нам з вами? Так! Слава Україні”.

Нагадаємо, Володимир Зеленський за 12 днів до місцевих виборів оголосив про проведення “всеукраїнського опитування” паралельно з ними: 25 жовтня біля дільниць українцям задаватимуть п’ять запитань:

– Чи підтримуєте ви ідею довічного ув’язнення за корупцію в особливо великих розмірах?

– Чи підтримуєте ви створення вільної економічної зони на території Донецької та Луганської областей?

– Чи підтримуєте ви скорочення кількості народних депутатів до 300?

– Чи підтримуєте ви легалізацію каннабісу в медичних цілях – для зменшення болю у важких хворих?

– Чи підтримуєте ви право України на використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом, для відновлення її державного суверенітету і територіальної цілісності.