Позафракційний депутат неодноразово кнопкодавив під час голосування у Раді

Офіс Генерального прокурора розпочав кримінальне провадження за неособисте голосування народного депутата. Про це повідомляє пресслужба відомства.

Зазначається, що позафракційний депутат Владислав Поляк неодноразово кнопкодавив на пленарному засіданні в п’ятницю, 21 лютого, під час голосування за поправки до законопроєкту про звернення земель сільськогосподарського призначення.“Генеральний прокурор вніс відомості в Єдиний реєстр досудових розслідувань щодо факту вчинення одним з народних депутатів України неодноразового голосування замість іншого народного депутата України на пленарному засіданні Верховної Ради України 21 лютого 2020 року”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 16 січня 2020 року набрав чинності закон №404-IX щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами на пленарних засіданнях парламенту. За кнопкодавство нардепу загрожує штраф у розмірі 51-85 тисяч гривень, проте для цього провину парламентарія необхідно буде спочатку довести в суді.

У разі визнання депутата винним у кнопкодавстві і набрання чинності обвинувального вироку нардеп буде достроково позбавлений мандата (стаття 81 Конституції України).