Глава “Слуги народу” Дмитро Разумков розповів про союз партії президента Володимира Зеленського з “Голосом” Святослава Вакарчука.

Лідер організації передбачає можливість об’єднатися з командою музиканта після виборів до Верховної Ради. Про це він пояснив свою позицію під час коментаря.

У  “Слуги народу” є великі шанси об’єднатися з “Голосом” до парламентської коаліції. 

Якщо обидві партії пройдуть до Верховної Ради, то питання буде стояти тільки в ідеології і політичних цілях. Дмитро Разумков зазначив, що в теорії згоден на союз з іншою силою, але за однієї умови.

“Питання ж ні з ким ти будеш об’єднуватися, питання – навіщо ти будеш об’єднуватися. Якщо ті завдання і цілі, які вони будуть ставити перед собою, співпадуть з ціннісними базисами партії “Слуга народу”, то, теоретично, об’єднання можливе”, – заявив лідер “Слуги народу”, коментуючи твердження журналістів, що партія Святослава Вакарчука є утопією.

Після цього представники ЗМІ поцікавилися, чи планують прихильники Володимира Зеленського шукати союзників серед колишніх або діючих депутатів. 

Дмитро Разумков підкреслив, що “Слуга народу” буде орієнтуватися на вподобання виборців:

“З ким ми будемо об’єднуватися, я вам зараз не відповім. Я б хотів побачити, за кого проголосує українське суспільство, і з тими, за кого люди проголосують, нам буде по дорозі”.

Свіжий соціологічне опитування від групи “Рейтинг” показує, що обидві партії повинні пройти до Верховної Ради. Якби парламентські вибори провели в найближчу неділю, то бар’єр в 5% зуміли подолати п’ять партій. Українці віддали перевагу “Слугу народу”, “Опозиційній платформі – “За життя”, “Голосу”, “Батьківщині”, а на останньому місці прохідного списку опинилася “Європейська солідарність” Петра Порошенка.

І якщо “Слуга народу” впевнено лідирує в гонці з підтримкою 47% виборців, то “Голос” тільки починає набирати популярність в Україні. З моменту минулого опитування рейтинг прихильників Святослава Вакарчука виріс з 6,4% до 8,1%. У той же час, “Європейська солідарність” втратила майже 3% прихильників, опинившись на межі провалу.

Інші політичні партії, зокрема, Радикальна партія Олега Ляшка (3,8%), «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка та Дмитра Добродомова (3,2%), «Сила і Честь» Ігоря Смешка (2,9%), ВО «Свобода» Олега Тягнибока, Андрія Білецького та Дмитра Яроша (2,6%), «Опозиційний блок – Партія миру і розвитку» Євгена Мураєва, Олександра Вілкула та Вадима Новинського (1,7%) та ін. мають менші шанси на проходження в парламент.