Сьогодні з’явилась інформація про те, що спікер Дмитро Разумков підписав постанову про внесення змін до календарного плану четвертої сесії, яка передбачає скасування шести пленарних засідань. Ймовірною причиною такого вчинку Голови Верховної ради стала захворюваність депутатів на COVID-19.


Відповідна інформація зазначається в картці проєкту постанови №4171, опублікованій на сайті парламенту, про це повідомляє Укрінформ.

Так, у графі «Дати і стан проходження» вказано, що спікер підписав цю постанову 2 жовтня.

При цьому Регламент Верховної Ради не передбачає підписання постанов Президентом. Згідно зі статтею 139, підписані спікером постанови та інші акти парламенту не пізніше наступного дня після їх підписання передаються апаратом ВР для опублікування в газеті «Голос України» та у Відомостях ВР.

Водночас згідно з текстом постанови, вона набула чинності з дня її ухвалення.

Цей документ визначає, що 1 та 2 жовтня пленарні засідання ВР скасовуються, а народні депутати працюватимуть у комітетах, фракціях і групах. За таким же графіком парламентарі працюватимуть упродовж 5-9 жовтня

Окрім того, постанова передбачає, що 20 жовтня відбудеться пленарне засідання Ради, під час якого, за попередньою інформацією, планується ухвалення в першому читанні проєкту закону про державний бюджет на 2021 рік.