Постійний представник України при ООН називає так званого “колегу” з Росії Василя Небензю речником диявола. Адже Сергію Кислиці постійно доводиться розбивати на друзки заяви росіянина, що складаються виключно з брехні. 

Досить дипломатично, проте разом з тим і жорстко, Сергій Кислиця прокоментував поведінку Небензі в ефірі всеукраїнського телемарафону. Він пригадав, що востаннє Небензя “давав деру” навіть не від нього, а від голови Євроради Шарля Мішеля. 

Небензя втікав від правди, яку озвучував Шарль Мішель

“Шарль Мішель звернувся до посла Небензі і, дивлячись йому в очі, заперечувати його брехню. Небензя демонстративно, театрально підхопився і разом зі своїми поплічниками утік з зали засідання Ради безпеки ООН”, – пригадав Кислиця.

Український дипломат вважає, що це був продуманий крок, який мав показати країнам третього світу, що ЄС, як це позиціонує Росія, є якимось “породженням зла”.

Небензя вибірково цитував інтерв’ю

Ще один приклад недостойної поведінки російського представника, який пригадав Кислиця, – це цитування Небензею тексту інтерв’ю російською мовою, яке опублікувало видання Meduza.

“Він почав говорити про те, що сама очільниця місцевої влади підтвердила, що російські солдати мовляв надають гуманітарну допомогу жителям. Я був настільки обурений, що мені нічого іншого не залишилось, як дочитати завершення цієї цитати,” – розповів Кислиця.

Насправді жінка сказала, що російські військові передавали в підвали їжу, а після цього кидали гранати. На такому контрасті між окупантами та нашими захисниками, Кислиця подякував кожному українському солдату за оборону рідної землі та життя всіх українців.

Це – речник диявола, – Кислиця про Небензю

В інтерв’ю Independent Кислиця був ще більш категоричним. Він зазначив, що Небензя є “речником диявола”, адже публічно виправдовує абсолютно неспровоковане вторгнення Росії в Україну.

Український представник при ООН називає позицію росіян жалюгідною і каже, що не має жодного співчуття до чоловіка, що сидить навпроти під час засідань у штаб-квартирі Організації Об’єднаних націй.