ЗСУ готуються до звільнення населених пунктів на Лиманському напрямку.

Про це повідомив радник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий в ефірі телемарафону.

“Деталі знає наш штаб, вони доведені до командирів, вони чітко проводять визначені їм завдання. Занадто великі деталі не треба знати противнику, а наше населення найближчим часом дізнається”, — сказав Череватий.

Він зазначив, що після звільнення Куп’янська Лиман — це наступний крок до звільнення Луганської області. “І, звичайно, це буде зроблено у визначений час. Кожен населений пункт для нас важливий, а цей в тому числі з оперативно-тактичної точки зору”, — розповів радник.

За його словами, особливого пожвавлення на фронті у зв’язку з так званими референдумами немає, на деяких ділянках навіть навпаки.

Сергій Череватий додав, що головним знаряддям окупантів залишається накривання артилерією, РСЗВ, іноді авіацією українських позицій. “Та, в першу чергу, інфраструктури — це вже їхній фірмовий почерк”, — наголосив радник Східного угруповання військ ЗСУ.

Вже понад 6 місяців в Україні триває повномасштабна, незаконна, безглузда та жорстока війна.

Морально і політично Росія вже програла війну. Росія все частіше зазнає невдач на полі бою, тому Україна переможе.

Про поразки рф у війні свідчить також проведення так званих референдумів. Їх проведення пов’язане з усвідомленням російською владою поразок на фронті.

Голова Луганської ОВА Сергій Гайдай повідомив, що на окупованих територіях росіяни ходять по домівках українців і під прикриттям так званих референдумів шукають чоловіків.

“Стартувало “голосування” на “організованих місцях у придомових територіях”. Простіше – заповнюють якісь папірчики на кухнях у квартирах та дворах.

Виглядає це вкрай дивно. Конфіденційністю і не пахне.

“Голосують” на кухні та у дворі. Окупанти позакривали міста на виїзд, людей не випускають, щоб не втрачати “голоси”.

Він додав, що від людей в окупанції отримав інформацію, що так звані “комісії” супроводжують люди зі зброєю.

В разі невідкриття дверей в квартири – погрожують їх вибити. Коли в “бюлетені” людина ставить галочку навпроти “НІ”, – її записують до “блокноту”.

“Голосувати” можна без паспорту, бо “ми тєбя і так знаєм”.

За його словами, поквартирний/подворовий обхід – це суто заради перевірки помешкань на виявлення чоловіків: “Окупанти просто шукають “гарматне м’ясо”.

Глава ОВА зазначив, що за участь та організацію псевдореферендуму передбачена відповідальність: “Покарано буде всіх причетних”.

Порядок проведення «референдумів» свідчить про поразку путіна. За задумом окупантів, референдум мав би проходити і на територіях Харківської області й по всій Донецькій області, тобто тоді у цьому був би сенс. ЗСУ наразі контролює 45% Донецької області, і є успішний характер просування навіть на цій проблемній ділянці фронту (зокрема на Луганщині звільнення Білогорівки), тому втрачається політичний сенс проведення цього «референдуму».

Це фактично відмова визнання путіним того, що 2-й етап «спецоперації» провалився. Зокрема сам «референдум» варто розглядати як елемент військово-політичного тиску рф.

«Від того, що проведуть цей референдум, ЗСУ не холодно і не спекотно. Ми як звільняли ці території, так і будемо звільняти. На думку росіян, це має уповільнити звільнення окупованих територій, бо начебто це будуть території рф. Згідно з новими правками, ЗСУ будуть не те, що звільняти, а наносити вогневе ураження по тилових районах окупованих територій, це буде виглядати вже як акт прямої агресії проти росії. Це досить хибна думка, якщо враховувати, що шість місяців триває війна, а позитивних результатів цієї війни для рф жодних», — коментує військовий експерт Дмитро Снєгирьов в інтерв’ю журналістці Тетяні Заровній.