Росія вже настільки токсична, що у Європі ніхто не хоче з нею зв’язуватися. Тепер у держави-агресорки немає лобістів.

Росії не вдасться здійснити свій задум з “референдумом” у Херсонській області. Про це радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк заявив в ефірі національного телемарафону.

Ці технології, які вона використовувала у 2014 році з “референдумом” на Донбасі тепер не подіють в Херсоні,
– сказав Подоляк.

Водночас росіяни щиро вважають, що ці технології знову запрацюють у світі.

“Що якісь лобістські групи почнуть говорити: “Дивіться, там є люди, які хочуть прийти на референдум”, – зазначив політик.

Однак такого не буде. Кремль витрачав мільярди доларів та євро, щоб купити політичну еліту в Європі, але сьогодні в них немає лобі. Вже не ніхто не повірить у “референдум”, адже весь світ бачить, що це класична окупація зі знищенням.

Зауважимо, окупанти планують провести так званий “референдум” ще до 1 травня. Далі – хочуть оголосили “мобілізацію” населення.

Також Михайло Подоляк закликав не слухати росіян, бо вони постійно продукують фейки. Напередодні у Кремлі заявили, що передали Україні документи з пропозиціями щодо вирішення війни.

Є лише один документ – стамбульське комюніке, яке Україна передала російській стороні.

Подоляк розповів, що зараз відбувається з переговорами. Росія взяла певний час, аби вивчити наші пропозиції та, ймовірно, зробити свої зауваження.

Ці зауваження робляться постійно. Тобто ніякого нового документа, тим більше документа за авторства Росії, немає і бути не може,
– наголосив політик.

Є лише зустрічні пропозиції чи зауваження, які розглядає робоча підгрупа. Тому Подоляк підсумував, що заява Пєскова, який говорив про нібито новий документ, розрахована на спекулятивний ефект.

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк також висловив думку, що військових, які захищають Маріуполь можна звільнити через обмін полоненими.

“На мій погляд, є єдиний механізм, коли будемо ми (делегація на переговорах), буде хтось з російського боку і тоді ми говоримо, що це обмін, наприклад. Ми віддаємо якусь кількість людей, полонених, і забираємо свої людей”, – зазначив Подоляк.

Він додав, що захисники у Маріуполі не здадуть позиції і не складуть зброї.

“Вони точно не здадуть зброю, вони розуміють, що таке символізм, що таке символізм для РФ. Ми пропонуємо: давайте приїдемо, хлопці при нас вийдуть зі зброєю і ми їх заберемо і вивеземо на нашу територію”, – додав радник очільника ОП.

Подоляк зазначив, що окупанти за допомоги облоги Маріуполя хоче поставити на коліна українських захисників.

“Росія думає, що цього ніхто не розуміє, але для світу це зрозуміло. Вони не просто хочуть вбити людей, вони хочуть показово поставити їх на коліна, зняти якісь пропагандистські ролики і потім прокрутити їх для своїх внутрішніх потреб. Це точно не допоможе їм виграти війну, вони в принципі її не виграють. Це точно не допоможе їм створити тактичні перемоги і показувати їх для внутрішньої пропаганди”, – сказав він.

Подоляк наголосив, що переговори про обмін полоненими і відкриття гуманітарних коридорів йтимуть постійно.

Подоляк розповів, як саме відбувається переговорний процес. За його словами, в рамках з’їзду делегацій є кілька столів перемовин.

На одному з них лежить політична карта, на іншому – карта врегулювання з точки зору виходу з війни, але є ще окремі карти, гуманітарні,
– підкреслив радник.

Він додав, що у цьому блоці підіймаються питання обміну полоненими, гуманітарних коридорів, можливості вивести наших людей з тимчасово окупованих територій.

Коли президент говорить про припинення переговорного процесу, безумовно, мається на увазі повна зупинка політичної складової, або всіх інших, крім гуманітарної,
– зазначив Подоляк.