депутати вру

Комітет із питань регламенту та організації роботи Верховної Ради відхилив проект постанови про відставку прем'єр-міністра Арсенія Яценюк через невідповідність Конституції та деяким законам України.

Про це повідомляє прес-служба партії "Народний фронт" з посиланням на першого заступника голови комітету Павла Пинзеника, передає Корупція Інфо

Зокрема уточнюється, що комітет у своєму рішенні встановив, що відповідна постанова порушує Конституцію, закон "Про Кабінет Міністрів України" і Регламент Верховної Ради.

За висновками комітету, 16 лютого Верховна Рада розглянула проект постанови "Про відповідальність Кабінету Міністрів України (щодо прийняття резолюції недовіри Кабінету Міністрів України)", який не отримав необхідної кількості голосів народних депутатів, що є порушенням статті 13 закону України "Про Кабінет Міністрів України".

"За цією підставою відставка премʼєр-міністра України не настає", – зазначається у документі.

При цьому зауважується, що за законом "Про Кабінет Міністрів України" прем’єр-міністр має право заявити Верховній Раді про свою відставку, але на сьогодні у Верховній Раді відсутня відповідна заява Яценюка.

Окрім того, у комітеті наголосили, що відставка прем’єр-міністра не може ініціюватися одним народним депутатом. Це не передбачено ані Конституцією, ані законом України "Про Кабінет Міністрів України.

Таким чином регламентний комітет пропонує голові Верховної Ради Володимиру Гройсману повернути проект постанови суб’єкту права законодавчої ініціативи без його включення до порядку денного та розгляду на пленарному засіданні.

Як повідомлялося раніше, 16 лютого Верховна Рада не прийняла резолюцію про недовіру чинному уряду, який очолює Арсеній Яценюк. За постанову №4080 проголосувало 194 народних депутатів, однак роботу уряду в 2015 р. визнали незадовільною.