Україна повністю готова до отримання літаків F-16 і подальшої перемоги над режимом РФ. Про це повідомив Анатолій Храпчинський  в ефірі, наголосивши на високій готовності особового складу та інфраструктури для приймання винищувачів.

За словами Храпчинського, навчання особового складу для управління літаками F-16 проводиться згідно з визначеним графіком. Він також підкреслив, що існує план постачань винищувачів в Україну, який буде виконуватися поетапно. «Ми будемо бачити поетапне надходження цих літаків у міру, грубо кажучи, закінчення або навчання особового складу, або в міру, припустімо, обладнання наших наземних аеродромів до приймання таких літаків,» — пояснив Храпчинський.

На питання про кількість літаків та точні терміни їх постачання, експерт відповів, що ці деталі не будуть розголошені у відкритих джерелах. Проте, він наголосив, що «вже всі терміни підходять до того, що зовсім скоро ми побачимо перші літаки F-16 з українськими прапорами в повітряному просторі України».

А тим часом поки нам приходять винищувачі, то влада Росії заметушилась і вже збирає свою авіацію, проте всю в одному місці. І на даний період часу це більше схоже на легку мішень для ЗСУ, ніж на загрозу. Тому, як тільки у нас з’являться F-16, то будь-який аеродром РФ це легка мішень.

Зокрема, російські військові зібрали значну частину свого стратегічного авіафлоту на аеродромі «Оленья» в Мурманській області.

Супутникові знімки за 15 травня, оприлюднені у відкритому доступі, показали значну концентрацію російських ракетоносців на північному аеродромі. На знімках видно 12 стратегічних бомбардувальників Ту-95МС, 13 стратегічних бомбардувальників Ту-22М3, один Ту-160 та два військово-транспортних Ан-12.

Аналітики зазначають, що загалом Росія має по 40 бомбардувальників типів Ту-95МС і Ту-22М3. Таким чином, зібрання третини всього флоту на одному аеродромі є примітним і тривожним фактом навіть для росіян, оскільки не виключено, що туди можуть долетіти винищувачі.