Міністр соцполітики Андрій Рева заявив, що у його міністерство приходили невідомі люди та поламали там турнікет, через що на вході у них тепер – решітки.

Про це він сказав у інтерв’ю виданню “Страна”.

На запитання, хто приходив у міністерство, Рева заявив, що до них часто приходять невдоволені та ламають щось. При цьому Рева переконаний, що агресивними є багаті люди, бо “бідні дуже ввічливі”.

“Бідні люди дуже культурні. Протестують ті, у кого все є, але вони хочуть ще більше”, – пояснив Рева.

Додамо, що нещодавно, Рева запропонував обкласти новими податками малий і середній бізнес, бо “треба ділитися”.

Рева визнав, що в Україні справді вкрай низькі пенсії, але за його словами всі пенсіонери отримують субсидії.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

” У нас сьогодні малі та середні приватні підприємства декларують те, що їхні працівники заробляють мінімальну зарплату. Навіть у керівників підприємств — зарплата 3 723 гривень. 

Коли ми запропонували сплату ЄСВ не з однієї мінімальної зарплати, а з двох, тобто приватним підприємцям потрібно було б заплатити ще тисячу гривень у бюджет, усі забули про пенсіонерів, усі почали рятувати бізнес. 

І ми зараз запропонували такий законопроект і будемо за нього боротися”, — сказав Рева.

Крім того, він з обуренням заявив, що українські заробітчани ухиляються від сплати податків.

“Ми підписуємо договори з країнами по легалізації наших заробітчан. Нещодавно підписали з Литвою. Насправді там відбуваються цікаві речі. Ось людина, наша людина, – творча особистість. Він хоче заробити і не хоче платити податки. Є агентства, які, нібито, беруть його на роботу, починають платити ЄСВ, а потім направляють у відрядження до Литви. 

Людина приїжджає, отримує дозвіл на роботу в Литві, бере довідку, що платить податки він тут, і його не беруть на облік в литовському пенсійному фонді. І як тільки він отримує всі ці довідки, то звільняється в Україні.

В результаті литовський роботодавець отримує людину, якій можна платити на 25% менше, ніж місцевим, так як податки він не платить. Далі така людина купує “євробляху”, приїжджає сюди і знову не платить. А адже він по суті себе обікрав. Стаж ніде не йде. Там покрутиться, потім повернеться в Україну, а де пенсію йому взяти?”, – пояснив Рева.