Міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що однією з головних особливостей пенсійної реформи, яка "зробить революцію в свідомості українців", є зменшення страхового стажу. – повідомляє Корупція.Інфо


"Раніше пропонувалося з 2021 року для виходу на пенсію вимагати не менше 20 років страхового стажу, при цьому загальний стаж повинен бути 30 років. За цієї умови лише 8% українців могли б претендувати на пенсію", – заявив Рева.

За його словами, цю страхову цифру планується знизити до 15 років на момент 1 січня 2018 року. У такому випадку вже 30% громадян зможуть претендувати на державне пенсійне забезпечення.

Також у Мінсоцполітики в планах скасування всіх надбавок. Рева наголошує, що якщо подібна схема буде прийнята, то дефіцит Пенсійного фонду зникне вже в 2024 році.

"Ми усвідомлюємо, що з прийняттям цього закону шок у наших співгромадян може бути таким, як і після підвищених тарифів. Але це вимушений і необхідний крок, щоб збалансувати Пенсійний фонд. Крім того, важливо ще й спонукати українців відмовитися від порочної звички думати, що держава за них має все вирішити", – резюмував міністр.