Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес вважає, що володимир путін та його оточення своїми діями в Україні копіюють нацистів. Про це йдеться у заяві британського міністра до 9 травня, цитати з якої наперед розіслали медіа, зокрема The Guardian.

Так, у ході виступу в Музеї національної армії в Лондоні британський міністр згадав про російських солдатів, які загинули під час Другої світової, та війну, яка зараз відбувається на території України.

Я думав про масштаби страждань по всьому Радянському Союзу, а також про те, як страждання використовувалися тоді, як і зараз, — щоб прикрити неадекватність тих, хто править у безпеці та комфорті через кремлівські стіни, — заявив Воллес.

“Вторгшися до України, Путін, його найближче оточення та генерали копіюють фашизм і тиранію 70-річної давнини, повторюючи помилки тоталітарних режимів минулого сторіччя”, – йдеться в промові Воллеса.

Їхнє неспровоковане та незаконне вторгнення в Україну, удари по невинних громадянах та їхніх будинках, масові звірства, зокрема умисні проти жінок і дітей, руйнують пам’ять про минулі жертви та світову репутацію, яку колись мала Росія, – вважає міністр.

«Давайте відзначимо абсурдність російських генералів — блискучих у наманікюрених парадних мундирах і обтяжених численними медалями — за те, що вони повністю замішані в викраденні Путіним гордої історії захисту їхніх предків від безжального вторгнення, перемоги над фашизмом, жертвування собою заради вищої мети».

Британський міністр оборони також вказав на те, що російські військові не лише займаються незаконним вторгненням та військовими злочинами, а й їхні вищі чини підвели своїх рядових настільки, що мають постати перед військовим трибуналом.

Багато лідерів країн Заходу у своїх виступах, присвячених перемозі над нацизмом, цього року згадують про війну в Україні, проводячи прямі та непрямі паралелі між діями гітлерівської Німеччини у Другій світовій війні та Росії – зараз.

Також канцлер Німеччини Олаф Шольц у своєму зверненні до Дня перемоги над нацизмом провів паралелі між режимом путіна та нацистським Третім рейхом.

Україна виживе. Свобода та безпека переможуть – так само, як свобода та безпека перемогли рабство, насильство та диктатуру 77 років тому, – сказав Шольц.