Громадян України визначилися, що повинен зробити в перші 100 днів правління новообраний глава держави.

Опитування, проведене Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), показало, чого українці чекають від нового президента України. Більшість опитаних в першу чергу хочуть зниження тарифів на комунальні послуги.

З 9 по 14 квітня 2019 КМІС провів всеукраїнське опитування громадської думки. Методом особистого інтерв'ю опитано 2004 респонденти з 129 населених пунктів усіх регіонів України (крім окупованих територій Донбасу і Криму).

Так, українцям було поставлено питання, чого вони чекають від обраного 21 квітня президента України в перші 100 днів його правління. Респондентам пропонувалися варіанти відповіді на вибір. В результаті 39,1% респондентів вважає, що в першу чергу потрібно знизити тарифи на комунальні послуги.

На другому і третьому місці українці вибрали зняття недоторканності з депутатів, президента і суддів (35,5%) і розслідування резонансних корупційних злочинів (32,4%).

Далі йдуть такі вимоги:

почати переговори з Росією – 23,3%;
знизити зарплату топ-чиновникам – 18,4%;
почати переговори з ЄС і США по Донбасу і Криму – 16,4%;
прискорити розслідування злочинів проти Майдану – 9,4%;
ініціювати зміну системи парламентських виборів – скасування мажоритарних виборів і перехід до пропорційної системи з відкритими списками – 8%;
виставити на продаж приміщення, машини та інші активи Державного управління справами, яке займається забезпеченням президента – 5,5%;
ініціювати перезапуск антикорупційних органів (НАБУ, САП) – 5,2%;
заарештувати російські активи в Україні – 4,6%;
внести до парламенту законопроект про референдуми в Україні – 4,2%;
почати переговори про вступ до ЄС – 3,3%.

Нагадаємо, що після першого туру голосування на виборах президента до другого туру вийшли два кандидати – Петро Порошенко та Володимир Зеленський, які продовжують сперечатися про проведення дебатів.