Росія розв’язала інформаційну війну проти України щодо гуманітарних конвоїв.  Про це сказала віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук в ефірі українських телеканалів.

Зараз є дві найгарячіші точки, де страждає цивільне населення. Це Маріуполь і Херсон. Ми звернулися до Червоного Хреста з вимогою забезпечити гуманітарні колони білим прапором. Ми сформуємо необхідний гуманітарний вантаж – усе, щоб можна було евакуювати людей, особливо жінок і дітей, ми зробимо. Нам потрібен нейтральний прапор. Щоб отримати нейтральний прапор, Росія має погодитися на такий конвой. Росія не погоджується, спотворює інформацію, розв’язала цілу інформаційну війну проти нас щодо гуманітарних конвоїв. Але правда за нами. І ми переконаємо весь світ, що Росія чинить в Україні, – сказала вона.

Верещук зазначила, що Україна не веде перемовини, і не буде вести перемовин з Росією, принаймні зараз, щодо цього питання. За її словами, з ними веде перемовини Червоний Хрест, і інформацію Україні передають вони.

Наразі їх діалог триває. Я вимагаю від Червоного Хреста результатів такого діалогу, результатом може бути позитивний, коли вони дозволять провести гуманітарні евакуаційні заходи, або негативний. В будь-якому випадку Червоний Хрест має нас поінформувати, як сторону, а ми повідомимо в необхідні міжнародні органи, щоб притягти Росію до відповідальності за порушення міжнародних конвенцій, – додала Верещук.

Нагадаймо, що вчора генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адханом Гебреєсус заявив, що необхідно терміново організувати гуманітарний коридор до столиці України.

Виникла термінова необхідність організації коридору для постійного доступу гуманітарних працівників та здійснення поставок для всіх, хто потребує, – заявив Гебреєсус.

Ще 27 лютого ВООЗ розпочала роботу з організації безпечного транзиту з території Польщі. Насамперед організація стурбована небезпечно низькими запасами кисню в українських медустановах.