Після того, як у вівторок Росія оголосила про рішення “різко скоротити бойові дії” на київському та чернігівському напрямках, США вже спостерігають відведення військ РФ. Про це пише CNN з посиланням на двох американських високопосадовців.

Джерела видання розповідають про те, що РФ починає відводити деякі сили, зокрема російські батальйонні тактичні групи (БТГ), які залишають прилеглі території навколо української столиці.

Російські війська тепер відступають і у деяких районах на півночі України, ймовірно, щоб зосередити сили на півдні та сході.

Розвідка США припускає, що такий відступ може супроводжуватися бомбардуваннями з повітря та артилерійськими атаками на Киїів.

Співрозмовники CNN звертають увагу на те, що Росія завжди може змінити відступ спробою чергового наступу, звичайно, якщо матиме на це сили – оскільки за час війни завдяки ЗСУ російська армія втратила більше 17 тисяч військових, сотні танків, більш як 100 літаків та тисячі одиниць іншої техніки:

“На думку США, це не короткострокові маневри для перегрупування, а довгостроковий крок, оскільки Росія наступ на уркаїнські території з півночі провалився”.

Там також заявили, що США наразі стурбовані тим, аби точно зберегти одностайність з ЄС щодо санкційного тиску на Росію. У Вашингтоні побоюються, що деякі з країн Заходу можуть тиснути на Україну, щоб Київ погодився на мирну угоду (можливо, не таку вже й прийнятну для України).

Ще одним підтвердженням відводу військ є той факт, що очевидці в Білорусі помітили рух колон російської військової техніки з боку українського кордону в тилові частини.

Очевидці в Гомелі поділились з Єврорадіо відеозаписом, як з боку українського кордону по дорозі в центр міста колона військової техніки з прапорами РФ рухається вулицею Ілліча в Гомелі. Вулиця Ілліча за містом переходить у трасу Е95, що сполучає Гомель із Черніговом. 

Читачі білоруського журналіста Антона Мотолько надіслали йому відеозапис завантаження 70 бойових машин піхоти з маркуванням V і прапорами РФ та російського ВДВ в Речиці на залізничні платформи.

Читачі поділился, що колона виїхала з Хойників (близько 50 км до кордону України) по трасі Р33 до залізничної станціїї в місті Речиця на околицях Гомеля.

У складі колони, крім БМП, помітили також БТР-Д і МТ-ЛБ.

Однак розслаблятися та втрачати пильність не варто. Глава російської делегації на переговорах з Україною Володимир Мединський заявив, що деескалація на київському та чернігівському напрямках не означає припинення вогню.

“Ми сформулювали теж зі свого боку два великі кроки у відповідь. Перший стосується поступової військової деескалації на двох напрямках: київському та чернігівському. Це не припинення вогню, але це наше прагнення поступово дійти до деескалації конфлікту хоча б на цих напрямках”, – заявив Мединський.

І буквально через годину після закінчення перемовин російський агресор вкотре завдав удару по аеродрому в Старокостянтинові. Про це повідомив мер міста Микола Мельничук.

“Нас посипають ракетами ще з першого дня війни, однак сьогодні, як багато з вас могли побачити і почути, атака була дуже серйозна та завдала відчутних збитків. На щастя, ЗСУ та, очевидно — Бог, бережуть нас, тому обійшлося без людських жертв. Але ворог повністю знищив усі наявні в нас запаси паливно-мастильних матеріалів, що ми з великими потугами зібрали в якості стратегічного запасу.

Тому прошу всіх, хто може допомогти у придбанні паливно-мастильних матеріалів звернутися у міську раду або до мене особисто. Заздалегідь вдячний за сприяння у вирішенні цього вкрай важливого для безпеки всієї нашої громади питання!”,-написав мер на своїй сторінці в Фейсбук.