Глава дипломатиї ЄС Жозеп Боррель заявив, що морально та політично Росія вже програла війну. І РФ все частіше зазнає невдач на полі бою, тому Україна переможе. Про це Боррель заявив під час виступу на Раді Безпеки ООН.

У своєму виступі Боррель також підкреслив, що спроби Росії заплакати Україну та країни, які її підтримують, проваляться. Він наголосив на твердій рішучості ЄС продовжувати підтримувати Київ та додав, що Росія понесе повну відповідальність за скоєні нею злочини.

«Вже понад 6 місяців триває ця незаконна, безглузда та жорстка війна. Як багато хто говорив сьогодні тут, це атака на Статут ООН та міжнародний порядок, заснований на правилах», – заявив Боррель.

«Морально та політично Росія вже програла війну. І все частіше програє на полі бою. Україна переможе», – додавши він.

Боррель також згадав останні заяви президента РФ Володимира Путіна про його плани провести фіктивні референдуми як прелюдію до незаконної анексії частин України, що ніколи не буде визнано, а також про плани мобілізації 300 тисяч резервістів та відкриті ядерні загрози.

«Таким чином, світова безпека під загрозою. Глобальні лідери, які зібралися цієї тижня до ООН у Нью-Йорку, повинні надіслати точний і єдиний сигнал про те, що використання зброї масового знищення є неприйнятним за будь-яких обставин», – зазначив дипломат, додавши, що, на жаль, Путін продовжує небезпечний шлях ескалації

Він намагається залякати Україну і всі країни, які підтримують Україну. Але це не вдасться. Це зазнавало невдачі в минулому, і зазнає невдачі знову, як і всі загарбницькі війни», – заявив у промові Боррель.

«Ця війна більша, ніж війна в Європі. На кону стоїть захист найслабших держав від найсильніших. Ми хочемо глобального верховенства права чи закону джунглів? Ми віримо у сферу впливу чи у вільний вибір суверенних держав? Ця війна є трагедією у багатьох відношеннях. Крім жахливих жертв і руйнувань, нанесених Україні, Росія втягує світ в економічну рецесію та глобальну продовольчу кризу», – додав він.

За його словами, ЄС робить все можливе, щоб протистояти цим результатам.

«Наша підтримка глобальної продовольчої безпеки становить понад 7,7 млрд євро до 2024 року. Ми підтримуємо Чорноморську зернову ініціативу, якій сприяють Генеральний секретар ООН та Турція. Разом із солідарністю ЄС це допомогло знизити світові ціни на продукти харчування – але, на жаль, не скасувати це. Дві третини експортованого таким чином українського зерна потрапляє до тих країн, які найбільше його потребують, а не до європейців», – заявив Боррель.

На його думку, основним питанням сьогодні є відповідальність.

«Російські збройні сили тероризують громадянське населення і зараз здійснюють незліченну кількість злочинів: масові вбивства, руйнування, зґвалтування та примусову міграцію. Усі жертви російської агресії заслуговують на справедливість і відшкодування», – наголосив Боррель.

«Ми зробимо все можливе, щоби забезпечити відповідальність. Ми покладаємось на Міжнародний кримінальний суд та на українську владу. Ми підтримуємо МКС фінансово та технічно, а також допомагаємо Офісу Генерального прокурора України, надаючи навчання, експертизу та обладнання, зокрема для збору доказів», – додав він.

Раніше верховний представник ЄС із питань зовнішньої політики Жозеп Боррель сказав, що заява Путіна, яка включала кроки щодо анексії українських територій та загрози використання ядерного зброї для «захисту» Росії, свідчить про паніку та відчай глави Кремля.

За його словами, міністри закордонних справ країн ЄС погодилися підготувати нові санкції проти Росії та збільшити постачання зброї в Україну після того, як президент РФ Володимир Путін оголосив про частинну мобілізацію в країні.