За цим законом вийшли на свободу майже 9000 осіб, з яких 1000 людей знову скоїли злочини

23 грудня виповнився рік скандального "закону Савченко". За даними Нацполіції, по ньому достроково вийшли на свободу майже 9000 людей, з яких 1000 осіб знову вчинили злочини. Нагадаємо, закон був підписаний 23 грудня 2015 року, а його суть — один день утримання в СІЗО зараховується як два, передає Корупція.Інфо

РЕЦИДИВІСТИ. Статистика МВС і тюремників шокує: протягом 2017 року можуть бути переглянуті в меншу сторону терміни майже для 50 тис. ув'язнених! Крім того, за даними Нацполіції, достроково звільнені в 2016 році вже скоїли 29 вбивств, 19 зґвалтувань, 84 розбійних напади, викрали 31 автомобіль, здійснили 760 крадіжок, у 22 випадках завдали тяжкі тілесні ушкодження і здійснили 44 шахрайства. Багато звільнених знову потрапили за ґрати, бо знову скоїли вбивства, але вже з особливою жорстокістю. Приміром, як розповіла нам спікер Вінницької облполіції Ганна Олійник, у цей понеділок суд засудив до довічного ув'язнення 25-річного екс-ув'язненого. Він відбував термін за вбивство і зґвалтування, але достроково вийшов за "законом Савченко". Опинившись на волі, він зґвалтував і жорстоко вбив двох жінок, залишивши без мам трьох дітей. Одна з жінок була його знайомою, друга — перехожою.

_01_164

МВС І СУД. У Міністерстві внутрішніх справ виходу поки не бачать. "Знову ловимо відпущених і відправляємо їх за ґрати. Крім того, нові терміни, крім довічних, також підлягають перерахунку за "законом Савченко", — журяться правоохоронці. Судді від норми теж не в захваті. "Якщо дізнаюся, що той, кого я відпустив, знову вчинив злочин, то мучать докори сумління. Але як вчинити по-іншому, якщо є закон? Не відпущу — теж, виходить, порушу закон. Цим, повірте, обов'язково скористається захист ув'язненого. Такий закон взагалі не можна було приймати!", — розповів нам суддя одного з судів Київської області.

КУЛЯ. Нардеп Надія Савченко "свій" закон захищає, переконуючи, що по ньому виходять невинні. "Він правильний, а цифри поліції необ'єктивні. За нашими останніми даними, звільнені близько 800 осіб, — говорить прес-секретар Савченко Тетяна Проторченко. — Наведу приклад. Один з бізнесменів відсидів у СІЗО близько шести років за те, що влада хотіла відібрати у нього бізнес. Його відпустили за цим законом, і з'ясувалося, що він невинний".

Нагадаємо, першими за "законом Савченко" вийшли екс-суддя-"колядник" Ігор Зварич (сидів за хабар, вийшов на три роки раніше терміну) і винний у смерті на полюванні екс-нардеп Віктор Лозинський (на чотири роки раніше).

Що далі: поправки можливі в 2017-му

Законопроект з поправками в "закон Савченко" авторства МВС і Кабміну в Раді провалили 15 листопада через брак голосів. Тепер, за словами експертів, поправок варто очікувати вже в 2017 році. У МВС все таки сподіваються на прихильність нардепів. "У нас є поданий законопроект, і ми продовжуємо наполягати на його розгляді", — сказав нам спікер МВС Артем Шевченко.

Згодні на редагування й у Надії Савченко. За словами Тетяни Проторченко, зміни можуть торкнутися Кримінально-процесуального кодексу: теоретично можуть скасувати норму відпускати достроково тих, хто скоїв тяжкі злочини. "Над цим працює група юристів-волонтерів", — каже Тетяна.