Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування стосовно організаторів схеми заволодіння 92 млн грн одеського бюджету під час придбання будівлі збанкрутілого заводу «Краян», так званої справи мера Одеси Геннадія Труханова.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

«Розслідування стосовно чотирьох учасників схеми заволодіння 92 млн грн місцевого бюджету Одеси під час придбання будівель ВАТ «ХК «Краян» завершено. 17 квітня слідство відкрило підозрюваним матеріали кримінального провадження для ознайомлення перед скеруванням обвинувального акта до суду», – інформують у Бюро.

За версією слідства, Одеський міський голова Геннадій Труханов у період з липня по грудень 2016 року спільно з іншими посадовцями Одеської мерії та представниками приватної компанії заволоділи коштами місцевого бюджету міста Одеси в сумі 92 млн грн. Корупційну схему, на переконання детективів, реалізовано під виглядом купівлі будівлі збанкрутілого заводу «Краян» за завідомо завищеною вартістю. В подальшому сплачені кошти планували легалізувати через підприємство з ознаками фіктивності, засновник та керівник якого, як встановило слідство, наразі проживає на непідконтрольній території Луганської області. Детективи НАБУ та прокурори САП стали на заваді цим планам, ініціювавши у грудні 2016 року накладення арешту на кошти, сплачені із місцевого бюджету Одеси. Справа стосовно них уже слухається в суді.

Пізніше у цій справі встановили організатора та інших учасників схеми. Зокрема, за даними слідства, Дубовой є організатором схеми. Крім нього, про підозру повідомили депутату Одеської обласної ради Олегу Бабенку, ексдепутату Кілійської районної ради Одеської області Анатолію Коломійцю та колишній помічниці Труханова Альоні Поповій. Остання переховується за кордоном і тому перебуває у розшуку.

Окрім того варто зазначити, що Мер Одеси Геннадій Труханов отримав нову підозру про внесення недостовірних даних до декларації. Підозру меру оголосила Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

руханов підозрюється у тому, що у декларації за 2017 рік він не вказав майно і доходи своєї дружини, повідомляє прес-служба САП у Facebook.

Прокурорами встановлено, що в декларації мера не була відображена квартира в Одесі, паркувальне місце, автомобіль, а також корпоративні права, які належали його дружині.

Загальна вартість не задекларованого мером майна становить 16,3 млн грн.

У САП нагадали, що у Вищому антикорупційному суді України (ВАКС) наразі слухаються дві справи щодо Труханова.

Одна справа пов’язана з недостовірним декларуванням мером Одеси своїх доходів за 2015−2016 роки.