В Україні уже в кінці опалювального сезону газ подорожчає ще на 15% — із 8,55 до приблизно 9,7 грн за кубометр. Відповідне рішення уже прийняте Кабміном.

Поступово уряд повністю відмовиться від ручного регулювання тарифів.

Згідно із логікою постанови №867, тариф на газ в Україні буде рости в два етапи. Перший — у травні 2019-го. Якщо зараз українці платять 69% від "ринкової вартості", то в кінці опалювального сезону заплатять уже 80%. Таким чином газ може вирости в ціні до 9,7 грн/куб.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Другий етап — із січня 2020-го. Тоді українці купуватимуть блакитне паливо за ціною, яка відповідає середнім тарифом для населення. Відповідно, уряд повністю вирівняє ціни між двома сегментами.

"З 1 січня 2020 року ціна природного газу не може бути вищою за середню арифметичну ціну для промислових споживачів за вирахуванням торгової надбавки НАК "Нафтогаз" на рівні 1,9  відсотка зазначеної ціни", — йдеться у постанові Кабміну.

Щоправда, експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук вважає, що в наступному році черговий перегляд цін можуть затягнути у зв'язку з виборами. 

"Думаю, що постанова не буде виконуватися, тому що йдуть політичні вибори. Гадаю, що там буде вже новий уряд, нові переговори з МВФ і, вважаю, що ми знову затягнемо виконання цього рішення", — запевнив Корольчук.

Якщо блакитне паливо наступного року подорожчає до 9,7 грн/куб, то тарифи на гарячу воду і тепло можуть зрости в ціні приблизно на 8-15%. 

Додамо, що нещодавно народні депутати і фракції намагалися втрутитися і повпливати на на те, щоб знизити надвисокі тарифи для українців.

На цьому пленарному тижні у Верховній Раді України на питанні газу зупинитись більш детально.

Лідер Радикальної партії вимагав поставити на розгляд вже цього тижня постанову про зниження цін на газ та про введення мораторію на підвищення тарифів, а також заборонити «Нафтогазу» виписувати українцям штучні борги.

Тимошенко зазначила, і наполягала, щоб до енергетичного блоку питань на цьому тижні внесли проект постанови 9265, підписаний лідерами 6 депутатських груп і фракцій. 

Він скасовує останнє підвищення ціни на газ і встановлює мораторій на подальше його подорожчання. Окрім того, закликала ухвалити законопроект 8107, який забороняє будь-якіманіпуляції з газотранспортною системою.