Бізнесмен Ігор Коломойський, який не так давно переїхав до Ізраїлю, має намір серйозно взяти участь у президентській кампанії.

Для Коломойського, який має цілий букет проблем як з українською владою, так і з американцями, питання правильних ставок на виборах – ключове з точки зору його майбутнього економічного і політичного виживання, пише "Страна".

Власне, ставки він уже зробив. У політичних колах не є секретом, що він допомагає Юлії Тимошенко, найбільш рейтинговому кандидату. Крім того, з ім'ям Коломойського пов'язують частину депутатів партії "Відродження" (зокрема, Євгена Геллера), а також, останнім часом, екс-радника Авакова Іллю Ківу (при цьому всі зазначені вище політики свої зв'язки з Коломойським заперечують).

Однак, це все, скажімо так, кандидати "на аутсорсі". Якщо говорити про політичні проекти власне Ігоря Коломойського, то їх два. Один великий, інший маленький.

Найсильніша і перспективна ставка Коломойського, як кажуть в його оточенні, це актор Володимир Зеленський, відомий, в тому числі по головній ролі у фільмі "Слуга народу", де він зіграв президента України Василя Голобородька.

За інформацією "Страны", участь Зеленського у виборах це вже прийняте рішення.

"Зеленський йде на вибори, проте до останнього потягне із заявою про офіційний старт. До якогось часу дійсно були великі сумніви, і всюди надходили суперечливі сигнали. Рейтинги Зеленського показували хорошу динаміку, однак занурюватися з головою в політику ні Зеленський, ні члени його команди готові не були. Багато хто його відмовляв, інша частина – навпаки, підігрівала його амбіції. Сьогодні рішення прийнято. І вже навіть створено штаб ", – розповідає "Стране" джерело з близького оточення Коломойського.

Керівником штабу призначено Ігоря Баканова, він же формальний глава створеної ще в минулому році партії "Слуга народу". Баканов давній гравець команди Зелінського. Ще з 2013-го року він керує підприємством ТОВ "Квартал 95", разом із Зеленським та його дружиною Оленою фактично керує цим проектом.

Правда, як такої передвиборної стратегії у команди Зелінського поки немає.

"Немає поки ні покрокового плану дій, немає програми і стабільного фінансування. В команді не приживається жоден політтехнолог. Різних приводять, але поки жоден з них не підійшов. З забавного – на оглядини до Коломойського водили і главу комітету зі свободи слова, депутата від "Народного фронту" Вікторію Сюмар. Але Ігор Валерійович її забракував і до роботи команди вона поки не підключилася", – розповідає джерело.

У тому числі з цієї причини, поки кампанія будується майже повністю навколо нового сезону "Слуги народу" (серіал, до речі буде показаний по телеканалу 1+1 Ігоря Коломойського в березні 2019 року – тобто якраз напередодні виборів, що, безумовно, саме по собі стане найпотужнішим піаром кандидата).

На "плюсах" зараз крутяться промо-ролики серіалу.

"Але в цілому команда у них дуже закрита, зовнішніх людей туди не пускають. Готуються вийти в самий останній момент і зайти в дуже коротку виборчу кампанію", – розповідає джерело.Причина цього зрозуміла – чим ближче фінал виборів, тим менше шансів у конкурентів очорнити позитивний образ Зеленського.

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

"Саме тому Зеленський буде уникати серйозних інтерв'ю, в яких потрібно давати відповідь на питання на зразок "чи є у вас план як закінчити війну на Донбасі", "які у вас насправді відносини з Коломойським", "як ви ставитеся до Томосу і українізації" або "чи пошлете ви МВФ в теж місце, куди його послав Голобородько у фільмі "Слуга народу" (тобто в ж …пу – прим.ред.). На такі питання Зеленський, якщо піде в президенти буде змушений відповісти. Але постарається зробити це в дусі "за все хороше проти всього поганого "і як можна пізніше", – розповідає джерело.

На думку політтехнолога Сергія Гайдая, якщо Зеленський офіційно розпочне кампанію, його рейтинг рвоне вгору.

"Однак це зростання має межу. По-перше, тому що відразу включитися свідомість людей, які почнуть задаватися питаннями: "Стоп, а кого ж ми обираємо: політика чи актора?". По-друге, почнеться протидія з боку конкурентів і влади" , – прогнозує Гайдай.

Зеленського будуть дискредитувати, вивертати навиворіт його біографію, джерела фінансування, зв'язку з Коломойським і нібито "проросійські настрої" (хоча останні приписати йому буде важко, з огляду на його однозначну позицію під час анексії Криму та війни на Донбасі).

"Одні почнуть називати Зеленського "іграшкою "Кремля і Путіна, інші – забавою в руках олігарха Коломойського", – зазначає Гайдай.

Але якщо ця кампанія почнеться за пару місяців до виборів, то не матиме значний ефект.

Зараз рейтинги Володимира Зеленського демонструють дійсно непогану динаміку. За багатьма опитуваннями він займає друге місце після Юлії Тимошенко. І, таким чином, являє собою серйозну проблему для чинного президента, який зараз вирішує завдання потрапити до другого туру.

У зв'язку з цим, в політичних колах поширене очікування того, що ближче до початку кампанії або на самого Зеленського, або на Коломойського вийдуть представники Порошенко і зроблять пропозицію, від якого буде дуже важко відмовитися.

Втім, в оточенні як олігарха, так і самого артиста запевнили "Страну", що торг в даному випадку буде недоречний і рішення вже прийнято – Зеленський йде в президенти.

Правда, в такому випадку йому все одно доведеться відповісти на питання про зв'язки з Коломойським. Висловлюючись словами олігархів з останнього ролика "Слуги народу", "опустити" цей момент навряд чи вийде.

Неофіційно в оточенні Зеленського кажуть, що чутки про його тісну зв'язку з Коломойським перебільшені і господар "плюсів" далеко не єдиний бізнесмен, який готовий допомагати "слузі народу" в його політичному проекті.