Українців зобов’язали платити за неякісну комуналку навіть без договору

Українські підприємці зобов’язані платити за комунальні послуги навіть, якщо ті надані неякісно або не в повному обсязі. До такого висновку прийшла Велика палата Верховного суду, розглядаючи справу №904/7183/17, і її рішення остаточне і оскарженню не підлягає.


«Це нонсенс, і ВП-ВС створює дуже небезпечний прецедент. Як можна платити гроші за те, що хтось не надав в повному обсязі або представив у поганому  вигляді? Немає нормальної послуги — немає грошей. Крапка. І якщо позиція Верховного суду не буде скоригована, то ми отримаємо порочну судову практику, ну і, звичайно ж, тотально неякісний сервіс — ніхто не буде прибирати двори і вивозити сміття. Навіщо це робити, якщо гроші і без цього всі платять?» — заявив відомий юрист Ростислав Кравець.

Другий висновок Верховного суду — за ЖКГ потрібно платити, навіть, якщо не складено відповідний договір на обслуговування з компанією.Популярне: “Задерла спідницю та просила взяти аналізи”: В Одесі слідчий поліції влаштувала п’яну ДТП

«Суд вказав, що споживачі зобов’язані оплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користувалися ними. Відсутність письмово оформленого договору з позивачем не позбавляє відповідача обов’язку оплачувати надані йому послуги. Однак крім встановлених тарифів і незрозуміло між ким підписаних актів виконаних робіт, доказів надання послуг немає. Таким чином суд узаконив стягнення чого завгодно, навіть за те, що не надавалося кінцевому споживачеві», — зазначив Кравець.

Спір про неякісні комунальні послуги виник у Дніпропетровській області між місцевим фізособою-підприємцем Мариною Седеренко і компанією «Ситисервис-КР». ФОП відмовлялося платити за погане обслуговування і накопичило борг у розмірі 33,3 тис. грн.‡агрузка...