20 липня має відбутися четверта зустріч контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”. Однак щоб розраховувати на постачання набагато потужнішої зброї треба трохи натиснути.

Про це 24 каналу сказав політолог Микола Давидюк. Він наголосив, що цю зброю треба “вибивати”.

За його словами, те, що нам та світу росіяни нав’язують світову кризу та інфляцію, говорить про те, що вони роблять спроби затиснути нас економічно. А також увігнати у стан жаху від терору.

Однак завдання України полягає в тому, щоб усе було навпаки. Для цього нам потрібно ще більше HIMARS, танків, протитанкової та протиракетної оборони.

“Направді, те, що росіяни більше стріляють ракетами говорить про те, що танки не спрацювали. Поставки Javelin завели росіян у глухий кут,” – сказав політолог.

Саме тому вони сьогодні намагаються більше гатити з ракет. Відтак нам потрібно більше протиракетної оборони, літаків та винищувачів.

“Це ці речі, які Україні потрібно виборювати, вистоювати, оскільки Захід неоднозначний”, – додав Давидюк.

Javelin – це американський переносний протитанковий ракетний комплекс (ПТРК). Його називають одним із основних символів підтримки України.

Він призначений для знищення бронетехніки, а також захищених об’єктів (типу бункера, ДОТ, ДЗОТ) і низьколетючих малошвидкісних цілей (вертольотів і безпілотників).

«Четверта зустріч міністрів оборони формату «Рамштайн» може стати причиною збільшення якісної військової допомоги Україні»

Таку думку в ефірі телеканалу “Еспресо” висловив директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець.

За його словами, цій зустрічі передує зміна риторики серед американського істеблішменту, який починає все активніше говорити про те, що допомога Україні має бути більш широкою та більш активною.

«Тут згадуються і HIMARS, і далекобійні ракети з дальністю 300 км, і обсяги, які мають бути більшими. Я думаю, що якраз оцей ідеологічний фон має вплинути на обсяги допомоги для України», – каже військовий експерт.

Пан Згурець додав, що з одного боку є розуміння, що оборонні можливості покладаються на допомогу Заходу, але з іншого – наближається осінь і зима, і до цього періоду Україні хотілось б забезпечити якісні зміни на фронті. Не лише щодо стабілізації лінії фронту, а й реалізації проривів на окремих напрямках у форматі контрнаступів.

Тим часом, країна-агресорка росія продовжує шантажувати світ застосуванням ядерної зброї. Наразі російська путінська владна верхівка розуміє, що рухається до програшу у війні, тому використовуватиме такий шантаж як один із важелів впливу.

Росія зараз схожа на автомобіль, який рухається без гальм, і який можна зупинити лише лобовим ударом. Таку думку висловив дипломат, колишній міністр закордонних справ України (2007-2009 роки) Володимир Огризко в ефірі Радіо НВ.

Однак він висловив сподівання, що запланована найближчим часом зустріч у форматі Раймштайн та інші двосторонні домовленості допоможуть Україні зібрати сили для такого лобового удару.

Дипломат також нагадав, що ленд-ліз, за яким Україна отримає озброєння від США, повноцінно запрацює лише наприкінці вересня – на початку жовтня, тобто тоді, коли у Сполучених Штатах почнеться новий фінансовий рік.

Тому на кінець 2022 року Україна може мати можливість сформувати той кулак, який зможе розчавити російське військо.

“Це, звичайно, для когось, можливо, песимістичний прогноз, бо попереду ще кілька важких місяців, але це об’єктивна оцінка… Попри ці наступні доволі складні місяці, фінал для Росії буде однозначним – вона отримає по зубах і сильно”, – наголосив дипломат.