Різдвяний піст в православному світі починається з 28 листопада, а закінчується 6 січня

Він також відомий як Пилипів піст, оскільки починається в день пам’яті апостола Пилипа, і триває 40 днів. Його головною метою є не тільки утримання від заборонених продуктів, а духовне очищення від гріхів, які накопичилися за рік, передає Корупція.Інфо

Популярне: На Вінничині тіло 3-річної дівчинки 2 дні лежало в хаті, бо люди відмовлялись везти її на експертизу

Під час цього посту слід робити добро, утриматися від поганих думок, образ і спокус, а також прощати своїх кривдників.

Слід уточнити, що під час посту необхідно повністю виключити їжу тваринного походження: м’ясо, яйця і молочні продукти. Всі інші обмеження залежать від дня тижня. Наприклад, в понеділок, середу і п’ятницю забороняється вживати рибу. Замість цього можна їсти лише рослинну їжу без олії. А по вівторках і четвергах дозволяється рослинна олія.

У вихідні, аж до 2 січня, дозволяється вживати рибу. Уточнимо, що найбільш суворим піст вважається 6 січня, під час Святвечора. Тоді слід повністю відмовитися від їжі до появи на небі першої зірки. Після цього дозволена кутя та різні види каш.

Звернемо увагу, що піст дозволений далеко не всім. Так, не рекомендується дотримуватися Різдвяного посту вагітним і годуючим жінкам, а також людям похилого віку та дітям.