Перший заступник глави МВС Євген Єнін прокоментував питання помилок у санкційних списках РНБО. Він наголосив, що наразі немає підтверджень того, що їх допустили навмисне.

Разом з тим Євген Єнін наголосив, що процес перевірки такої інформації триває. Про умисні помилки в санкційних списках раніше говорив глава фракції “Слуги народу” Давид Арахамія. Перший заступник голови МВС наголосив, що поки немає підтверджень навмисного характеру цих помилок. Втім, Міністерство внутрішніх справ проводить детальний аналіз санкційних списків.

“Якщо будуть виявлені особи, які не мають перебувати в цьому списку, то МВС будуть внесені відповідні пропозиції щодо виключення людей із санкційних списків. Так само й у зворотний бік”, – запевнив Євген Єнін.

Окремо він прокоментував помилку при внесенні до списку Рустама Джамбулатова з датою народження його молодшого брата Руслана, який зустрічався з народним депутатом Антоном Поляковим перед його смертю.

“Наскільки ця помилка була вчинена умисне чи ненавмисне – ми обов’язково з’ясуємо”, – наголосив перший заступник глави МВС.

Нагадаємо, що йдеться про список “злодіїв у законі” та контрабандистів, в якому були вказані неправильні імена фігурантів. Глава “слуг народу” у Раді також відкинув ймовірність “випадкових помилок”.

Глава парламентської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія заявив, що українські правоохоронці вимагали хабар у розмірі до 300 тисяч доларів, щоб із помилкою внести ім’я людини до списку санкцій, затвердженого Радою нацбезпеки й оборони.

На запитання журналістки про те, як нардеп пояснює наявність помилок у 108 прізвищах людей, які опинилися в списку санкцій контрабандистів, Арахамія заявив, що, на його думку, “випадкових помилок там не було взагалі”.

“Уже приходять різні люди, які кажуть, що їм корумповані співробітники правоохоронних органів пропонували від 100 до 300 тисяч доларів за винагороду — припуститися помилки, щоб вони могли спокійно переміщатися за кордон і не мати проблем”, — сказав голова пропрезидентської фракції.

При цьому він назвав “правдою життя” той факт, що список санкцій, за його словами, “просто попродавали”.

Нагадаємо, на брифінгу за підсумками засідання Ради національної безпеки й оборони України (РНБО) 15 жовтня секретар відомства Олексій Данілов повідомив, що у санкційних списках “злодіїв у законі” та контрабандистів припустилися помилок. Їх на той момент уже виправили. Зокрема, помилки стосувалися неправильної транслітерації імен фігурантів — наприклад, замість Alexandr ім’я “злодія в законі”, котрий потрапив під санкції, або контрабандиста могло бути написане як Alexander тощо.

В Офісі президента України заявили, що над цими списками працювали співробітники Міністерства внутрішніх справ, коли його очолював Арсен Аваков. Про це в коментарі DW повідомив Михайло Подоляк, радник керівника адміністрації Володимира Зеленського.

“У даний момент у повному обсязі встановлюються конкретні обставини того, як допускалися порушення і чи були вони умисними. Ця перевірка ще не завершилася”, — підкреслив Подоляк.

Радник глави Офісу президента заявив, що помилки при підготовці відповідних списків здійснили співробітники Міністерства внутрішніх справ, коли його очолював Арсен Аваков.

Також Подоляк закликав відмовитися від спекулятивних оцінок щодо тих чи інших санкційних рішень, запевнивши, що апарат РНБО після завершення перевірки повідомить про її результати.