Розслідувачі Bihus.info оприлюднили першу частину телефонних розмов ймовірно голови політради “Опозиційної платформи – За життя” Віктора Медведчука, на яких фігурує його кум Володимир Путін, п’ятий президент Петро Порошенко, олігарх Рінат Ахметов та бойовики ОРДЛО.

Журналісти запевняють, що отримали десятки годин розмов з десяти мобільних телефонів Медведчука, усі з яких – на російських номерах.

За словами Бігуса, Медведчук був включений в роботу з Порошенком від початку президентства, тобто, вже у червні 2014 року кум Путіна регулярно відвідував Адміністрацію президента. Згідно з записами розмов, Медведчук нібито зустрічався із Порошенком в будь-який час – хоч вночі, хоч на вихідних.

“Основне – питання національної безпеки довірили істоті, яка боролася виключно за інтереси ворога. На записах буде чутно, він інколи жорсткіше ставився до України, ніж навіть сам Кремль.

Ці записи ми не випадково знайшли на загубленому телефоні. Це записи українських спецслужб, це очевидно. Вони знали, усі знали, і попри це давали Медведчуку все більше можливостей”, – заявили журналісти.

Окрім того, журналісти зазначають, що Медведчук відвідав так звану “ДНР” вже у травні 2014 року, але на той час його ніхто офіційно не уповноважував на перемовини від України.

Із проаналізованих розмов у Bihus.Info роблять висновок, що роль переговорника з «ДНР» і «ЛНР» Медведчуку визначили в Кремлі. При цьому українська влада принаймні не заперечувала проти цього, а з Порошенком, за словами кума Путіна, вони зустрічалися, бувало, і ввечері та вночі.

Водночас Медведчук у розмовах запевняв, що здатен впливати на президента України. Так, у розмові в червні 2014 року згаданий Карякін погрожує знищити колону української бронетехніки, якщо її просування не зупинять. Медведчук заявляє, що передасть це Порошенку. При цьому з українського боку вимог не передавалося.

При цьому в Bihus.Info стверджують, що попри нібито наближеність Медведчука до Путіна і призначення його переговорником із «ДНР» і «ЛНР» голова політради ОПЗЖ спілкується переважно з чиновниками з адміністрації російського президента. Зустріч із Путіним Медведчук добивався тижнями.

У жовтні 2014 року Медведчук обговорює з російською стороною результати парламентських виборів в Україні. Зокрема, в розмові з керівником протоколу Путіна Володимиром Островенком він говорить, що між Порошенком і Яценюком «буде далі війна» через невеликий розрив у результатах.

У Bihus.Info припускають, що Медведчук так міг впливати на ухвалення багатьох вигідних РФ законів. Журналісти анонсували публікацію ще низки записів кума Путіна — про бізнес на окупованих територіях, участь в обміні полонених та захоплення нафтопроводу на Прикарпатті.