Голова представництва Європейського Союзу Матті Маасікас почав роботу над опитувальником для України про членство в ЄС разом із урядом України. Про це він повідомив 11 квітня.

За словами Маасікаса, таким чином він почав перший робочий день після повернення місії ЄС до Києва. Зустріч відбувається за участі віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної, Кабінету міністрів та представників Генерального директорату з сусідства та переговорів щодо розширення Єврокомісії. Як повідомив Маасікас, урядовці заповнюють опитувальник, який «є основою для прийдешнього висновку Єврокомісії щодо заявки України на вступ до ЄС».

«Працюємо 24/7, як і доручила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн», – додав голова місії Євросоюзу.

Нагадаємо, президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн передала президенту України Володимиру Зеленському опитувальник для вступу в Європейський союз. Це вона зробила на спільній пресконференції 8 квітня під час свого візиту очільників Євросоюзу до Києва.

Фон дер Ляйєн висловила думку, що місце Україні – «в європейській родині».

«У цій течці є дуже важливий етап вашого проходу до цієї родини. Тут підстава для наших дискусій найближчими тижнями… Ваша дорога до Європейського союзу починається, впевнена, це коротка стежка. Я передам вам зараз цю теку, це такий опитувальник, тут питання, треба буде дати на них відповідь», – сказала вона.

Президентка Єврокомісії припустила, що Україні знадобиться менше часу, ніж іншим країнам, для проходження цього етапу.

«Ми знаємо вас давно, останніми роками, тому це триватиме не роками, а тижнями, якщо ми спрацюємося, як то кажуть. Отже, дорогий Володимире, передаю вам урочисто цю важливу теку з анкетою на вступ до ЄС», – додала фон дер Ляйєн.

Зеленський, приймаючи теку, відповів: «Ми вам за тиждень на все відповімо, Урсуло». На уточнювальне питання журналістів фон дер Ляйєн пояснила, що опитувальник є наступним кроком після того, як Рада Європейського союзу просить Єврокомісію надати висновок щодо вступу країни до блоку. За її словами, анкета буде заповнюватися в перемовинах між Україною та Євросоюзом. З відповідей блок повинен мати уявлення про те, чи країна відповідає Копенгагенським критеріям щодо членства.

«Йдеться не про одне питання, яке визначає наш висновок, є дуже багато питань, на які треба відповісти, і ми хочемо працювати пліч-о-пліч, щоб змалювати картину країни і її шляху до Європи. Після цього комісія видає свій висновок, який насправді є рекомендацією для Ради ЄС, і потім Рада приймає рішення щодо наступних кроків», – сказала вона.