1410346162-5528-boing

18 сімей, чиї рідні загинули внаслідок катастрофи малайзійського лайнера у липні минулого року над Донбасом подали позов проти екс-командира донецьких бойовиків Ігоря Гіркіна.
Про це повідомляє The Telegraph, передає Корупція.Інфо з посиланням на Українську правду.


Позов на загальну суму в $900 мільйонів був поданий у суд американського Чикаго. У документі сказано, що Гіркін (він же – Стрелков) діяв "з благословення" Кремля, коли його підлеглі збили літак.

"Рейс 17 летів у повітряному просторі над територією, на якій вищезгадана армія бунтівників здійснювала свою активність і ця армія бунтівників під командуванням звинувачуваного Гіркіна збила літак Boeing 777-200", – сказано у позові.

У документі також нагадується, що одразу після катастрофи у аккаунті Гіркіна з'явилося повідомлення про те, що його бойовики збили начебто український Ан-26.

Снимок

Там же додається, що Гіркін "наказав, сприяв і/або підбурював тих людей, які запустили ракету або ракети", а також діяв з відома уряду Росії.
Адвокат у справі Флойд Віснер пояснив, що у даному випадку був застосований американський Акт захисту жертв тортур, який можна використовувати стосовно іноземних громадян, що робить можливим доставку Гіркіна у суд США.

"Йдеться не про гроші, а про отримання відповідей від Гіркіна і здійснення тиску на Росію для того, щоб змусити її співпрацювати з міжнародним трибуналом", – додав Віснер.

У свою чергу прес-секретар Гіркіна Мирослава Регінська відмовилася коментувати цю справу, назвавши позовників "ідіотами".


Ще один позов був поданий проти компанії "Малайзійські авіалінії" через те, що вона проігнорувала міжнародні застереження про визнання території над Донбасом зоною військового конфлікту і продовжувала там літати.
Як відомо, у середу CNN повідомила, що попередній звіт нідерландських експертів, які протягом року розслідували катастрофу, звинувачує у її здійсненні бойовиків. У документі йдеться, що літак був збитий російською ракетою з території, контрольованої сепаратистами.