“Оголтілі танкові атаки закінчилися”, – інсайд про ситуацію на фронті від офіцера ЗСУ Кочевенко

Рішення Кремля призначити нового командувача “спецоперацією” в Україні вже позначилося на фронті. Російські окупанти змінили тактику. Однак, незважаючи на це, все одно зазнають тяжких втрат.

Про це в ефірі телеканалу “Україна 24” розповів 15 квітня офіцер 95-й ОДШБр ЗСУ Юрій Кочевенко, який на передовій стримує окупантів.

“Ворог уже не кидається вперед такими шаленілими танковими атаками. Діє більш обережно. Просувається повільніше, але намагається щільно займати всю пройдену територію. Активно використовує, насамперед, артилерійські удари. З дуже важкого озброєння. Наприклад, учора по нам прилітали” “, – розповів військовий.

Він уточнив, що використовують росіяни проти української артилерії також “Точки-У”, що суперечить ефективній військовій тактиці. Армія Путіна просто витрачає дорогі ракети.

За даними Кочевенка, помітним є і зниження роботи бойової авіації РФ. Ідеться, ймовірно, про харківський напрям.

“Можливо, це затишшя перед бурею, але ми спостерігаємо суттєве зниження використання авіаударів. Це ми пов’язуємо з ефективністю нашої системи ППО… Саме на нашому напрямку близько тижня тому було знищено найсучасніший російський “Су-35″… Його завданням було знайти наші сили ППО. Він знайшов. Був збитий. Пілот у полоні. І вертольоти ми знищуємо, використовуючи не лише протиповітряні, а й протитанкові засоби поразки”, – повідомив офіцер ЗСУ.

Він підтвердив інформацію, що росіяни намагаються концентрувати війська на їхньому напрямку.

“Але якоїсь значної драматичної переваги в живій силі та техніці ми не помітили… Ворог просувається дуже повільно. Кожен метр пройденої землі коштує йому дуже дорого. Якщо вони продовжать використовувати ту саму тактику просування, у них просто закінчаться солдати та техніка. Ми дуже сильно зміцнилися тут … Їм нічого не вдасться “, – запевнив військовий.

До того ж Перемога України у війні або поразка Росії залежить від двох факторів, вважає колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко. Про це він розповів в ефірі Радіо НВ.

«Зброя вже надходить. І надходить та, яка нам реально потрібна. Нехай і з запізненням, але все ж вона є. Також ми маємо, хоч і не повні, але дуже болючі для Росії економічні санкції Заходу, вони будуть продовжені. Це два фактори, які говорять про те, що шансів перемогти у РФ немає. <…> Росія сама себе знищила. І цей процес зараз піде з пришвидшенням», — переконаний Огризко.

Водночас, дипломат додав, що певну частину територій вони все ще можуть тримати, вчиняти на них звірства. Також Огризко попередив, що у ситуації, що склалася, Росія здатна на відчайдушні кроки:

«Вони вже лякали нас ядерною загрозою, ядерними ударами і застосуванням інших видів засобів масового ураження».

Президент країни-агресора Росії Володимир Путін під час нового наступу планує встановити контроль над усією територією Луганської та Донецької областей і спробувати оточити угруповання ЗСУ в зоні проведення ООС. Але можливості армії РФ не дозволяють просунутися навіть у напрямку Краматорська.

Таку думку в інтерв’ю OBOZREVATEL висловив військовий експерт Олег Жданов.

«Якщо виходитиме, то вони підуть далі на Дніпро, а потім на північ на Київ», – додав він.

За оцінками Жданова, між бажаннями та можливостями Кремля у війні проти України існує величезна прірва. З одного боку, там планують продовжити активний наступ, але з іншого, агресор зазнає величезних втрат і на сьогодні не досяг жодної поставленої перед собою мети.

«Як виявилося, між «хочу» і «можу» дуже велика прірва. Поки вони не можуть навіть суттєво просунутися у напрямку Краматорська», – зауважив експерт.

Він висловив переконання, що на День Перемоги 9 травня Путін не зможе заявити росіянам про серйозні досягнення на фронті.

«Якщо сильно постарається, можливо, вони візьмуть Маріуполь. Але спочатку туди треба перекинути війська, тому що те угруповання, яке там перебуває, не може взяти місто понад місяць», – нагадав Жданов.

Він додав, що навіть встановивши на адміністративних будівлях російський триколор, окупанти не зможуть повністю взяти це місто.

«Все одно йтимуть вуличні бої. Навіть якщо в центрі або на якійсь вулиці вони встановлять російський прапор, повністю вибити наших звідти буде неможливо», – наголосив експерт.