російська економіка зазнає найгіршого спаду з 1994 року, через застосовані санкції зниження ВВП 2022 році становитиме 12%. Про це повідомляє  Bloomberg.

Згідно з внутрішнім прогнозом мінфіну (рф – ред.), росія стикається з найглибшим економічним спадом за майже три десятиліття через посилення санкцій, запроваджених США та їх союзниками, – повідомляє видання з посиланням на внутрішній прогноз мінфіну.

Зазначається, що валовий внутрішній продукт в 2022 році скоротиться на 12%, що більше, ніж очікуване міністерством економіки падіння на 8%.

Основні мінуси – це нафтове ембарго, відмова ЄС від російського газу, а також більша кількість іноземних компаній, що покидають країну… Все це, ймовірно, буде поступово розширюватися, і багато негативу перенесеться на 2023 рік, – цитує видання головного економіста фінансової групи BCS у москві Наталію Лаврову.

Без урахування цих факторів і лише на основі поточних санкцій вона прогнозує скорочення на 10,8% у 2022 році і приблизно на 5% у 2023 році.

Зазначимо, що уряд Великої Британії запровадив нові санкції проти Росії та Білорусі. Під обмеження підпаде торговельний оборот на 1,7 мільярда фунтів (близько 2,1 мільярда доларів), повідомила пресслужба британського уряду. У Лондоні очікують, що загальна вартість товарів, які зазнали повних або часткових санкцій після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, становитиме майже п’ять мільярдів доларів.

Тариф у розмірі 35% торкнеться російського імпорту на близько $1,7 млрд. Підвищеними митами обкладатимуть платину і паладій.

Росія є однією з провідних країн – виробників платини та паладію і сильно залежить від Великої Британії щодо експорту виробів із платини та паладію, – пояснили в уряді.