q

Сьогодні, 20 лютого, російські далекобійники починають нову акцію протесту проти платіжної системи Платон.

Про це розповів представник хімкінської колони далекобійників Андрій Бажутін, пише Дождь, передає Корупція Інфо

Відзначається, що страйк триватиме 10 днів – до 1 березня і торкнеться 40 регіонів Російської Федерації.

"З 1 березня повинні були підняти тариф за Платоном до 3,06 рублів. Це перенесли, але приурочену акцію ми призначили раніше. У регіонах максимально зупиниться транспорт – машини на стоянках біля дороги, у торгових центрах та в інших місцях", – уточнив Бажутін.14 грудня, біля будівлі адміністрації президента РФ Володимира Путіна в Москві відбувся пікет російських далекобійників, які протестують проти системи Платон.

15 грудня Володимир Путін підписав указ, що знижує розміри штрафів за несплату проїзду великовантажних автомобілів по федеральних трасах. Незважаючи на це, російські далекобійники залишилися незадоволені заявою Путіна і анонсували нові протести.
Платон – це автоматизована система стягування плати з вантажівок масою понад 12 тонн за користування дорогами федерального значення.

Оператором і розробником системи Платон є компанія РТ-Інвест Транспортні системи (РТІТС) – спільне підприємство російського олігарха Ігоря Ротенберга і інвестиційного фонду РТ-інвест (25,01% належить Ростеху).