У неділю, 2 квітня, у Покровському кафедральному соборі українською мовою прочитали молитву за Україну та захисників. Це сталося після скандалу з побиттям військового та переходу колишнього собрру УПЦ МП в підпорядкування ПЦУ.

Про це повідомив міський голова Хмельницького Олександр Симчишин.

“Перша молитва Українською Мовою за Україну, за Українських Воїнів у Соборі. Перша за десятки і десятки років! Хмельничани – круті! Повага усім! Пишаюся! Дякую, усім українцям за підтримку!”, – написав він.

Підписуйтесь на телеграм – всі новини там, а ми продовжуємо.

Нагадаємо, в Хмельниццькому храмі побили добровольця ЗСУ, який запитав у церкві:  “Скільки людей ще має загинути, щоб ви перестали ходити до московського патріархату?”.

Через це обурені місцеві зібрвлися біля храму, щоб почути від священників пояснення своїх дій. Водночас міська влада заявилв, що розірве із УПЦ МП усі договори на користування комунальною землею. У підсумку храм приєднався до ПЦУ.

Військовий Артур Ананьєв, якого зранку 2 квітня у соборі УПЦ МП побили священнослужителі, вперше прокоментував ситуацію. Відеозапис з його зверненням з’явився у мережі.

Він нагадав, що попи УПЦ МП – перші люди, які зустрічають окупантів на захоплених ними територіях і часто є корегувальниками ворожого вогню.

Це повністю проросійська секта, яка вербує людей, промиває їм мізки й каже, що війни нема. Також вони корегують вогонь по наших військовослужбовцях і є першими колаборантами: якщо заходять російські війська на територію, першими попи їх зустрічають, розміщають, допомагають проводити фільтраційні заходи, – сказав він.