657166

Глава Фонду боротьби з корупцією Олексій Навальний подав позов до Тверського суду, у якому відповідачем є президент Росії Володимир Путін.

Про це сказано на сайті Навального.

На думку опозиціонера, президент порушив закон "Про протидію корупції". Відтак Навальний просить суд примусити Путіна ці порушення виправити.

Як сказано у повідомленні, Катерина Тихонова, донька президента, одружена з бізнесменом Кирилом Шамаловим. Шамалову належить через ТОВ "Яуза 12" великий пакет найбільшого нафтохімічного підприємства Росії — компанії СИБУР.

Так вийшло, що після того, як Кирило Шамалов став акціонером СИБУРі, Володимир Путін дуже цей СИБУР полюбив. Полюбив настільки, що особисто випустив розпорядження про те, щоб видати компанії 1,75 мільярда доларів з Фонду Національного Добробуту,
— написав Навальний.

"І закон, і право, і здоровий глузд на нашому боці. Навіть якщо ви прихильник Путіна, навряд чи ви будете наполягати на тому, що йому варто особисто роздавати наші мільярди своїй рідні. Все, що ми вимагаємо: визнати конфлікт інтересів, повідомити про нього і не приймати такі рішення особисто", — написав опозиціонер.