Міністр оборони Великобританії Гевін Вільямсон закличе країни НАТО посилити витрати на оборону у зв'язку з російськими провокаціями.

Після виходу Великобританії зі складу Європейського союзу країні потрібно бути готовою до розширення військової присутності за кордоном і діяти проти держав, які порушують міжнародне право. 

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Про це міністр оборони Великобританії Гевін Вільямсон має намір заявити в Лондоні 11 лютого, повідомляє Reuters, посилаючись на копію промови міністра, яка є у розпорядженні агентства.

Міністр оборони має намір заявити, що Brexit привів Великобританію "до великого моменту" в історії – моменту, коли країна повинна зміцнити свою глобальну присутність у світі й наростити силу своєї зброї.

Вільямсон заявить, що можна "створювати нові альянси, відроджувати старі", водночас найголовніше – дати зрозуміти, що Великобританія є країною, яка "буде діяти" у разі потреби. Міністр оборони підкреслить, що межі між миром і війною дедалі більше розмиваються.

Він також заявить, що Великобританія має бути готовою використовувати військову силу для захисту своїх глобальних інтересів. 

Вільямсон зауважить, що Росії "мають дорого коштувати" її дії.

Міністр оборони Великобританії підтримає заклик президента США Дональда Трампа до країн НАТО із проханням збільшити витрати на оборону, пославшись на необхідність краще справлятися з "російською провокацією".

Reuters зазначає, що відносини країн Заходу з Росією погіршилися після анексії РФ українського Криму, втручання Москви в американські президентські вибори та отруєння колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля розробленим у Росії нервово-паралітичним агентом "Новачок".

Росія анексувала Крим і Севастополь після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. 

Україна та більшість країн світу не визнають приєднання півострова до РФ. У квітні того ж року почався збройний конфлікт на Донбасі. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України і проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей.

Сполучені Штати, Євросоюз і низка інших країн уперше ввели санкції проти Росії навесні 2014 року, санкційні пакети кілька разів розширювали та посилювали.