Американський військовий експерт вважає, що Україна сьогодні повинна радикально змінити свою тактику по відношенню до Російської Федерації

Акваторію Чорного моря урядові структури Російської Федерації сьогодні розглядають, як власність.

Причиною цьому є хороший пусковий майданчик для Сирії, всього Близького Сходу і Східного Середземномор’я. Півострів Крим був окупований Росією саме для таких цілей.

Про це розповів відомий американський військовий, екс-командувач Сухопутними силами США в Європі Бен Ходжес.

Саме заради подальшої окупації Чорного моря і перетворення його на пусковий майданчик для Сирії Кремль анексував Крим, розмістив там так багато озброєнь, – дає невтішний прогноз пан Ходжес.

Також, зазначив він, таким чином, Росія отримала можливість перешкоджати доступу до Чорного моря іншим країнам.

“Саме тому вони затримують українські судна в Азовському морі, побудували цей міст… Їх намір в Азовському морі полягає в тому, щоб задушити Маріуполь і Бердянськ, не дати їм заробляти на експорті. А це, звичайно, б’є по економіці України. Не знаю, чи планують вони провести там десантну операцію. Вони можуть, але не знаю, чи потрібно їм це, якщо їх цілі можуть бути досягнуті економічним тиском, що фактично є блокадою”, – вважає військовий.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Ходжес пропонує Україні нарощувати свій військово-морський потенціал та розробити стратегію для Чорного моря, а не тільки для Азовського, а також співпрацювати з іншими країнами: Туреччиною, Румунією, Болгарією та Грузією, щоб протистояти російській агресії в Чорному морі.

Ці рекомендації він дає на підставі вищевказаної ситуацією і ряду фактів, які мають місце на сьогоднішній день.

“Конвенція Монтре, яку погодили після Першої світової війни і розпаду Османської імперії, обмежує зовнішні країни в силах, які вони можуть розмістити в Чорному морі. Тому США, Великобританія та інші союзники мають обмежені можливості в Чорному морі. І Росія, звичайно, знає про це. Тому й важливо, щоб Україна збільшувала свої військово-морські можливості і тісніше працювала з іншими країнами, насамперед Туреччиною”, – додає генерал-лейтенант.