Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов назвав указ президента РФ Володимира Путіна про видачу російських паспортів на Донбасі свідомою ескалацією війни проти України.

Як зазначається, відповідну заяву Турчинов оприлюднив на власній сторінці у Facebook.

За словами Турчинова, таким чином Путін створює умови для офіційного застосування Збройних сил РФ проти України.

“Указ президента РФ Путіна про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей є нічим іншим, як свідомою ескалацією агресії проти нашої держави та тиском на керівництво України. Видачею російських паспортів мешканцям окупованих територій Донбасу Путін створює правові умови для офіційного застосування Збройних сил РФ проти України. Це пов’язано з тим, що російське законодавство дозволяє використовувати Збройні сили для захисту громадян РФ поза межами російської території”, – наголосив Турчинов.

Як наголосив секретар РНБО, відповідь України на такі дії російської влади може бути тільки одна – “зміцнення нашого оборонного потенціалу і відповідна міжнародна реакція на злочинні дії Кремля з посиленням санкційного тиску на країну-агресора”.

Також Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав жителів окремих районів Донецької та Луганської областей не набувати громадянства РФ після того, як Москва оголосила про спрощений порядок отримання ними паспортів.

"Рішення РФ щодо видачі російських паспортів на окупованих українських територіях – це продовження агресії і втручання у наші внутрішні справи. Це новий, "паспортний" етап окупації Донбасу", – підкреслив глава МЗС. 

Окрім цього варто додати, речник міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm Михайло Макарук заявив, що на Донбасі неможливий великий військовий наступ, а тому  Україна має повні шанси виграти “повзучу війну” проти окупантів.

Експерт пояснив, чому російські війська не можуть іти в наступ на Донбасі – сил для наступальної операції на Донбасі в Росії немає.

“На Донбасі зараз так все перекопано і закопано, що для того, щоб наступати на якесь місто, потрібно мати перевагу один до п’яти. Ні у нас, ні у них такої переваги немає. У новітній історії тільки одна армія проводила військову операцію по захопленню міста-мільйонника – США в Іраку брали Ель-Басру і Багдад. Перевага в силі і технологіях було колосальним”, – пояснив Макарук.