чорноморський флот

Для підтримки переваги на морі головком ВМС США запропонував діяти в чотирьох напрямках

Головнокомандувач ВМС США адмірал Джон Річардсон опублікував план дій, який має визначити стратегію американського флоту по збереженню переваги на морі.

У документі під назвою "Проект з підтримки військово-морської переваги" зазначається, що вперше за останні 25 років ВМС США зіткнулися з суперництвом з боку великих держав.

"Росія і Китай удосконалили свої військові можливості, що дозволяють їм діяти в ролі світових держав. Їх цілі підкріплені зростаючим арсеналом бойових засобів високого рівня, багато з яких орієнтовані на наші вразливі місця", – вказав адмірал Річардсон.

"Вони продовжують розробляти і поставляти у війська зброя на основі інформаційних технологій, як кінетичне, так і некінетіческое, зі збільшеною дальністю дії, точністю і руйнівною силою", – йдеться в документі.

За зауваженням Річардсона, російський військово-морський флот діє регулярно, в тому числі в тих регіонах світу, де "його не було видно протягом майже двох десятиліть". Китайський флот теж розширює свою присутність в усьому світі, зазначив адмірал. Він також вказав на бюджетні обмеження, які не дозволяють "купити вихід із скрутного становища, з яким ми стикаємося".

Для підтримки переваги на морі головком ВМС США запропонував діяти в чотирьох напрямках.

По-перше, він вказав на необхідність зміцнення військово-морської могутності США, включаючи модернізацію подлодок стратегічного призначення, розвиток засобів ведення інформаційної війни і створення нових систем озброєнь. По-друге, за його словами, потрібно домогтися високих темпів навчання на всіх рівнях. По-третє, він запропонував звернути особливу увагу на мотивацію кадрового складу, і, по-четверте, зміцнити співпрацю з партнерами ВМС США.

На закінчення адмірал Річардсон підкреслив, що ВМС США залишаться "кращим військово-морським флотом в світі" лише в тому випадку, якщо кожну хвилину будуть боротися за свою перевагу. "Наші суперники сконцентрувалися на тому, щоб захопити лідерство, але ми повинні прискорити темп і перешкодити їм. Перевага мінімальна, але має вирішальне значення", – зазначив він.