Росія ще має можливість повернутися до виконання положень Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (ДРСМД).

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв'ю.

"Важливо те, що зараз Росія має останній шанс. Якщо Росія не повернеться до виконання, тоді у нас велика проблема, тому що тоді договір ДРСМД руйнується", – сказав Столтенберг.

Генсек НАТО відмовився говорити, як саме реагуватиме Альянс, якщо Росія все ж не повернеться до виконання договору.

"У НАТО є багато можливих шляхів реагування. Але я не буду говорити про різні елементи, тому що якщо я почну спекулювати про різні потенційні елементи реакції НАТО, я думаю що лише ускладню ситуацію", – додав він.

Нагадаємо, на початку грудня США дали Росії 60 днів на повернення до виконання договору. Держсекретар США Майк Помпео пояснив, чому Вашингтон вдається до такого кроку, і заявив, що Росія ще може врятувати договір.

"Ми вдаємося до такого кроку з кількох причин: російські дії підривають національну безпеку США, загрожують мільйонам європейців. Крім того, договір не розповсюджуються на такі країни як Китай, Північна Корея та Іран, які можуть вільно розвивати будь-яку зброю", – сказав він.

"Якщо Росія визнає свої порушення і повернеться до його виконання, ми, звичайно, це вітатимемо. Але тільки Росія може врятувати цей договір", – додав Помпео.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Він зазначив, що Росія постійно заперечувала розробку нової ракети, навіть коли США надали інформацію про характеристики ракети і графік випробувань.

"Попри весь успіх, який приніс цей договір, сьогодні маємо протистояти російському шахрайству із зобов’язаннями щодо контролю над зброєю. Російські порушення сталися не вчора. Росія випробовувала нову ракету з середини 2000-х", – додав він.

Варто зауважити, що країни НАТО ухвалили заяву про те, що порушення Росією Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності руйнує основи ефективного контролю над озброєннями і підриває безпеку союзників Альянсу.

Міністри закликали Росію терміново повернутися до повного і прозорого дотримання умов договору.