Січень буде дуже насиченим, ми проводимо зустрічі з партнерами по НАТО в координації з українцями, щоб заручитися більшою підтримкою, ми зараз в одному човні. Про це заявив в інтерв’ю Першому каналу Грузії посол Грузії в НАТО Віктор Долідзе. 

За словами Долідзе, вчора на зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО було чітко заявлено, що існуючі норми міжнародного права, які Росія підписала, але не дотримується, не підлягають перегляду.

Учорашні заяви Столтенберга та Блінкена стосувалися того, що не НАТО вторглася до Грузії та України, а вторглася Росія; НАТО не порушувала своїх зобов’язань за міжнародним правом — їх порушила Росія, і лише Росія має взяти відповідальність за такі дії. Було сказано, рішення Бухарестського саміту не підлягає жодному перегляду, суверенні країни самі вирішуватимуть, до якого безпекового союзу вони приєднаються в майбутньому — це дуже важливі меседжі, — зазначив Долідзе.

Водночас на запитання, якими є очікування від майбутнього засідання Ради НАТО-Росія у світлі загрозливих повідомлень із Росії та наскільки очікувано, що Росія відмовиться від своєї політики.

Давайте будемо реалістами. Я дійсно не чекаю якихось переломних змін від цієї першої зустрічі, що Росія погодиться взяти назад своє слово і прибере зі столу переговорів той документ, який вона передала для обговорення США та партнерів по НАТО, — сказав Долідзе.

За словами дипломата, консультації з НАТО на найвищому рівні продовжуються.