Російська Федерація не може перешкодити Україні зблизитися з НАТО. І не має права голосу в цьому питанні.

Про це на прес-конференції в Ризі заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

За його словами, Україна планує продовжувати реформу на шляху до членства у НАТО, а вимоги РФ до Альянсу не розширюватися на Схід не мають жодного обґрунтування.

“Росія не може перешкодити Україні зблизитися з НАТО і не має права висловлюватись у відповідних дискусіях. Будь-яка російська пропозиція обговорити з НАТО чи США чи з іншими країнами будь-які так звані гарантії того, що Альянс не розшириться на Схід, нелегітимні”, – сказав Кулеба.

Як повідомив Кулеба, найкращою гарантією безпеки від Росії було б виведення її військ з території України, припинення агресії і, таким чином, нормалізація відносин із Заходом.

“Україна сповнена рішучості продовжувати широкомасштабні реформи, щоб трансформувати наш сектор безпеки та оборони за принципами НАТО. Ми вдячні за те, що члени Альянсу залишаються відданими підтримці наших реформ, і високо оцінюємо прогрес, досягнутий дотепер”, – сказав міністр.

Нагадаємо, раніше президент РФ Володимир Путін запропонував почати переговори про юридичні гарантії не розширення НАТО на схід.

Президент РФ Володимир Путін має намір домагатися “надійних і довгострокових гарантій безпеки”, – повідомляло РБК.

Він в переговорах з США і їх союзниками буде “наполягати на виробленні конкретних домовленостей, що виключають будь-які просування НАТО на схід”.

За словами Путіна, Москві потрібні саме юридичні гарантії, тому що західні країни не виконали взяті на себе усні зобов’язання.

“Всім відомо про усні запевнення, які давались, що НАТО не буде розширюватися на схід”, – зазначив Путін, але, за його словами, все було зроблено рівно навпаки.