30864c5aca4b5416a613eb420c5e93501432378286

Україна готова забезпечити доступ до затриманих росіян, військовослужбовців ГРУ ГШ ЗС РФ капітана Єрофеєва та сержанта Алєксандрова, проте Росія офіційно не зверталася до органів досудового розслідування з приводу організації зустрічі.

Про це заявляє радник голови СБУ Маркіян Лубківський, новину передає «Преса України».

«Керуючись нормами міжнародного права, зокрема, зокрема Віденською конвенцією про консульські зносини від 1963 р., та укладеними з Російською Федерацією двосторонніми документами, зокрема консульською конвенцією від 1993 р., Служба безпеки за погодженням із МЗС України готова забезпечити достфявуп до утримуваних за рішенням суду під вартою громадян РФ, військовослужбовців ГРУ ГШ ЗС РФ капітана Єрофеєва та сержанта Алєксандрова», – зазначає радник голови СБУ.

Проте, станом на кінець робочого дня 22 травня ц.р., тобто на 18.00 за Києвом, російська сторона офіційно не зверталась до органів досудового розслідування з приводу організації зустрічі зі згаданими військовослужбовцями.

«У разі надходження такого звернення, воно буде розглянуте відповідно до вимог чинного законодавства та міжнародних зобов'язань України», – додає Маркіян Лубківський.