Росія не видасть колишнього президента України Януковича і членів його родини.

Про це повідомили правоохоронні органи РФ, передають інформаційні агентства.За інформацією джерела, яке цитує агентство “Інтерфакс“, “немає жодних законних підстав” для того, щоб видати Януковича Україні.

За його словами, суттєвим аргументом в цьому питанні є відмова Інтерполу включити відсторонених від влади керівників України в список розшукуваних злочинців.

“Між тим, тільки ордер Інтерполу є законною підставою для затримання людини, оголошеної в розшук у себе на батьківщині, відзначило джерело. – А такого на сьогоднішній день не існує в природі”.

Позиція міжнародної поліцейської організації полягає в тому, що вона не втручається в політичні питання.

Відомо, що російська сторона спочатку допомогла Януковичу перебратися в Крим, а потім в Росію. Віктор Янукович попросив у російської влади забезпечити йому особисту безпеку.

Янукович залишив Україну наприкінці лютого 2014 на тлі масових протестів. Згодом він пояснив, що зробив це, тому що боявся за своє життя і життя своїх близьких.В Україні щодо нього та його оточенняпорушено більше десятка кримінальних справ.

Крім того повідомлялося, що Україна подала звернення в Міжнародний кримінальний суд в Гаазі з тим, щоб попереднє керівництво країни на чолі з Януковичем понесло покарання згідно з міжнародним правом.

 

Джерело: Вісткар